„Lorem ipsum dolor sit amet…” – z pewnością spotkaliście się np. z szablonem strony, który wypełniony jest takimi tekstami. W projektowaniu stron, ale również w poligrafii, stosuje się fragmenty w językach obcych jako wypełniacze projektu, pozwalające na skoncentrowanie uwagi odbiorcy na projekcie układu graficznego, typografii, czcionkach, zamiast na treści. W Pajączku znajdzie się wkrótce rozbudowane narzędzie generatora takich tekstów.

Więcej o pochodzeniu „Lorem ipsum…” znaleźć można na Wikipedii. W tym artykule chcę tylko przedstawić krótką zapowiedź nowego narzędzia, jakie znajdzie się w kolejnym Pajączku. Będzie to rozbudowany o liczne parametry generator tekstów „Lorem ipsum…”, który z pewnością nieco ułatwi pracę projektantom stron WWW, przygotowującym kolejne wersje stron dla niezdecydowanych klientów 😉 Narzędzie powstało z inspiracji użytkownika x4er0, piszącego na naszym forum o Pajączku. Dziękuję!

Pajączek.pl - twórz poprawiaj publikuj

Oto fotka narzędzia generatora „Lorem ipsum…”. W aktualnie dostępnej wersji 5.9.7 to narzędzie nie jest jeszcze wbudowane.

Pracujemy nad nową wersją i generator „Lorem ipsum” zostanie umieszczony w kolejnym wydaniu Pajączka. Mimo to, chyba już teraz to lubicie? 🙂

Pobierz P a j ą c z k a

Mezzmo - filmy i muzyka z PC na TV i DLNA