Przed kilkoma dniami premierę miała nowa wersja przeglądarki Internet Explorer v9. Niestety ta aktualizacja wprowadza pewne zmiany do systemu, które powodują dziwny efekt, polegający na zanikaniu kursora tekstowego w oknie edycji programu. Przygotowaliśmy poprawkę, która pozbywa się tego problemu, a przy okazji pozwoliliśmy sobie przemycić kilka dodatkowych zmian, o których piszemy w tym artykule.

Pajączek Professional i Standard BETA wersja 5.9.5.1

 Nowa wersja BETA

Pobierz wersję BETA

Lista zmian w bieżącej wersji:

  1. Poprawiony błąd związany z zanikaniem kursora tekstowego na systemach z zainstalowaną przeglądarką MS Internet Explorer wersja 9.
  2. Nowe zakładki dokumentów z obsługą zmiany kolejności dokumentów myszką poprzez ich przenoszenie.
  3. Rozszerzone wyszukiwanie i zamiana uwzględnia na liście filtrów rozszerzeń wyszukiwanych dokumentów listę rozszerzeń definiowaną w ustawieniach / Lista plików / Dokumenty HTML.
  4. Poprawiony błąd związany z niepodświetlaniem linii, w których znajdują się w dokumencie zadania do wykonania.
  5. W narzędziu zamiany tekstu na tabelę dodana opcja umożliwiająca zamianę poszczególnych linii zaznaczonego tekstu na określoną liczbę kolumn przed wygenerowaniem kolejnej kolumny.
  6. Poprawiony sposób generowania nazw dla plików tworzonych na podstawie makrokodów oraz w narzędziu kreatora nowej strony na podstawie szablonu (np. zamiast Main.html -> index.html).
  7. Poprawiony sposób wyświetlania ikon folderów na zakładce „Moje Serwery” w systemie Windows 7.
  8. W ustawieniach edytora na zakładce Dokumenty dodana opcja umożliwiająca włączenie funkcji automatycznego usuwania spacji i tabulatorów z końca wierszy zapisywanego dokumentu. Funkcja domyślnie wyłączona.
  9. W ustawieniach edytora na zakładce Dokumenty dodana opcja umożliwiająca włączenie funkcji automatycznego usuwania spacji i tabulatorów z końca wierszy otwieranego dokumentu. Funkcja domyślnie wyłączona.
Skasowane dane to nie zawsze tragedia - ściągnij program i odzyskaj dane