Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.
Odpowiedz

[ver 5.9.6] po aktualizacji

11 sierpnia 2011, o 22:56

[Win 7 x64][Paj. ver 5.9.6]
Witam
po aktualizacji zauważyłem małą ale denerwującą zmianę/problem w Pajączku.
zawsze było tak: w przypadku zmiennej $cos zawsze po dwukliku zaznaczało tekst cos a po dwukliku+CTRL zaznaczało całość $cos (moim zdaniem jeden z drobiazgów stawiająca Pajączka nad innymi programami)
Aktualnie kliki+CTRL przerzucają mnie na początek edytowanego dokumentu :( (totalny scroll na początek) - ponieważ przyzwyczajony jestem do tego więc w dużych plikach jak mnie przerzuca o 400 500 lub więcej linii w górę pojawia mi się nowy siwy włos :)

Będę wdzięczny za informację czy podobny problem występuje u innych (jak nie to zacznę kombinować z windowsem 7)

11 sierpnia 2011, o 23:03

To niestety błąd. W 5.9.6 wprowadzona jest taka ciekawostka, że CTRL+KLIK na nazwie klasy np. <a class="link">, ID np. <div id="newtab"> lub nazwy funkcji skryptowej np. <img onclick="zoomIt()"> powoduje przejście kursora do deklaracji klasy, ID lub funkcji znajdującej się w ramach bieżącego dokumentu. Ponowny CTRL+Klik powoduje powrót do miejsca wywołania. Niestety robiąc ten wynalazek zapomniałem, że CTRL+2Klik wykorzystywany jest do zaznaczania zmiennej z $. Niestety nie da rady tego obejść (zaszyte w kodzie). Poprawkę dodam do kolejnej beta. Sorki za te siwe włosy :)

12 sierpnia 2011, o 05:41

A skąd ściągnąć starą wersję po szczerze mówiąc, przez ta małą pierdołę nie da się pracować non stop mi gdzieś skacze przesuwa się ...

12 sierpnia 2011, o 23:05

Dzięki za szybką odpowiedź :) mam nadzieję że uda się szybko wykonać poprawkę bo cofać się w wersji byłoby bezsensu, a do tego czasu będę siwe wyrywać (tylko nie każcie czekać za długo bo jak wyłysieję to żona mi głowę urwie :)).
Na marginesie czekam z nieukrywanym utęsknieniem na obsługę CSS3 przez pajączka (i np jquery też by się przydało ;))

13 sierpnia 2011, o 09:47

Wrzuciłem betę 5.9.6.1 z wyłączonym CTRL+LMB dla tej funkcji (zmiana na ALT+LMB). Tylko taka zmiana i tylko beta dla PRO. Możesz pobrać tutaj: http://www.creamsoft.com/betadownload.html

14 sierpnia 2011, o 00:17

Wielkie dzięki - zwłaszcza że przed weekendem,
pozdrawiam
Odpowiedz