Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.
Odpowiedz

baza danych sql ??

17 września 2006, o 10:57

poczatkujacy webmaster w dziedzinie SQL jestem totalnym nobem czytałem czesc tutorialów troche rozumiem ale mam jedno wielke pytanie ??? czym sie tworzy te bazy danych lol ? normalnie w notatniku ? zawsze kazy pisze funkcje potrzebne do stworzenia bazy np ( 1 CREATE naszaBaza;) itd itp ale nikt nie pisze gdzie ? noramlne w edytorze HTMl bo juz sam niewiem
sorry za głupie pytanie pewnie gdzies nie doczytałem albo jestem za mało doświadczony ale bardzo chce posiaśc to wiedzę HELP !!
gg: 7423566 (jak mozecie to piszczie na gg niehce zasmiecac forum)

baza danych sql ??

17 września 2006, o 14:22

jesli chodzi o MySQL, to mozesz uzyc zamieszczonego na stronie www.mysql.com Mysql Administratora... niektore serwer maja wbudowanego phpMyAdmina - zarzadzanie serwerem MySQL/bazami przez www. Osobiscie polecam EMS SQL Manager for MySQL - ale jest on platny.

Z tego co pamietam, to MySQL powinno miec linie polecen taka jak w dosie (jesli serwer masz na swoim kompie - bo pewnie zdalnie takie cos moze byc zablokowane)

baza danych sql ??

2 października 2006, o 19:41

Na serwerze na którym masz konto powinno być utwórz nową bazę danych, o ile nie masz w hostingu serwera Starter bo on ma tylko jedną bazę danych choć dodali możliwośc tworzenia nowych. I w tedy po przesłaniu strony z MySQL wybiesz instal.php i instalacja sam będzie szła na serwer MySQL. Kup sobie książkę do PHP z MySQL ja też ją kupię by nauczyć się pisać skrypty z MySQL-em. Pamiętaj nazwij jakoś bazę danych
Odpowiedz