Switch to full style
Galernik, SpamRebel, Mezzmo, Download Studio, Recover My Files / Photos, programy AVS Audio / Video Converter / Editor i inne.
Odpowiedz

błędy w śmieciarku pod win 2000

22 sierpnia 2004, o 11:04

22 sierpnia 2004, o 11:20

22 sierpnia 2004, o 11:54

Zmiana opcji automatycznego startu wraz z Windows skutkuje utworzeniem lub usunięciem wpisu w klucze rejestru:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

który to klucz odpowiada za programy uruchamiane przy starcie systemu. W przypadku włączenia dopisywana jest tam wartość CS Smieciarek NxG , która zawiera ścieżkę do pliku EXE programu.

Sprawdziłem działanie tej funkcji - działa poprawnie zapisując i usuwając tę wartość w przypadku włączenia lub wyłączenia opcji auto uruchamiania w ustawieniach Śmieciarka. Podejrzewam, że powodem nie uruchamiania się programu automatycznie jest inny problem, niekoniecznie związany z działaniem programu. Niestety nie jestem w stanie pomóc, bowiem program ze swej strony działa prawidłowo, a problem wydaje się dotyczyć nieuruchamiania programów z tego klucza przez Windows.

22 sierpnia 2004, o 12:02

a wrzucenie do menu autostart nic nie daje ?

no i zobacz czy tworzy Ci sie ten klucz w rejestrze

22 sierpnia 2004, o 12:18

dodałem sobie ręcznie tą wartość do rejestru i teraz uruchamia się wraz ze startem systemu, dodanie skrutu do programu do menu autostart napewno tesz by rozwiązało ten problem, ale było by to rozwiązanie mało eleganckie, dzięki za pomoc :)

Jak dodałem ręcznie tą wartość do rejestru, to po restarcie systemu sama dodała mi się jeszcze jedna ta sama wartość, że śmieciarek uruchamiał się dwa razy podczas startu systemu. Usunołem tą wartość którą sam dodałem i zdaje się działać
Odpowiedz