Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

brak połączenia z bazą, error inspektora mysql

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

brak połączenia z bazą, error inspektora mysql

Postprzez pablo83 » 24 maja 2009, o 12:50

witam mam pajaczka 5.9.1 pro i nie mogę sie połączyć z bazą danych, baze mam na serwerze yoyo.pl i przez jej stronkę normalnie się loguje podając użytkownika i hasło. W inpektor Mysql wyskakuje mi komunikat:

"Próba pobrania listy dostępnych tabel z bazy danych mysql3.yoyo.pl (db772***) nie powiodła się!
Can't connect to MySql server on mysql3.yoyo.pl (10061) Socket error on connect. WsaGetLastError return 10061 ($274D)"


nie mam pojęcia o co chodzi uzytkowinika i hasło mam wprowadzone poprawnie

help
pablo83
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 maja 2009, o 12:37

brak połączenia z bazą, error inspektora mysql

Postprzez januzi » 24 maja 2009, o 12:54

upewnij się, że do bazy można zalogować się z dowolnego lub określonego IP
jeśli logować można się jedynie z localhost, to się nie połączysz
januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53

Postprzez LunarWolf » 3 maja 2010, o 13:47

Mam ten sam problem i nie rozumiem o co chodzi z tym IP, localhost, że się połączyć nie da.
LunarWolf
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30 grudnia 2008, o 12:35

Postprzez platekr » 3 maja 2010, o 20:23

Może być tak, że ISP włączył połączenia z bazą tylko ze strony WWW działającej na serwerze operatora o określonym IP, a nie z komputera o innym IP, jak np,. komputer lokalny, na którym działa Pajączek. Proszę upewnić się u operatora Pańskiego serwera czy dopuszczalne są połączenia do bazy z zewnętrznych IP (spoza sieci operatora).
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron