Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.
Odpowiedz

CSS

21 września 2004, o 21:44

22 września 2004, o 09:30

22 września 2004, o 10:08

22 września 2004, o 20:55

Tutaj jest przykład ukrycia tekstu:
http://webmaster.helion.pl/kurshtml/sty ... bility.htm
można ukryć fragment tekstu, po zmianie stylu, ukryty fragment będzie widzialny. Niestety starsze wersje przeglądarek nie obsługują tego polecenia.

Można też użyć:
p: before {content : "treść na początku akapitu: "}
p: after {content : " :treść na końcu akapitu"}
To umieszczasz w arkuszu stylów. Treść w cudzysłowie jest dodawana do dokumentu, na początku lub na końcu akapitu. Możesz zamiast 'p' użyć 'span', lub cokolwiek innego. Niestety IE nie interpretuje tego polecenia.

Można spróbować pokombinować. Użyć najmniejszego rozmiaru czcionki w kolorze tła, (w tedy tekst będzie niewidoczny, w innym 'stylu' zwiększyć rozmiar czcionki oraz kolor, tak by tekst stał się widoczny.

Można też ukryć napis, przesunąć go pod spód jakiegoś innego elementu. Na przykład, dwa bloki tekstu którym zdefiniujesz tło { background-color: black; } i nadasz { display: block; } W ten sposób używając pozycjonowania { position: relative;}możesz przysłonić blokiem tekstu, grafiką lub po prostu samym kolorem, to co chcesz ukryć. Inny arkusz styli zamieni pozycję, to co było pod spodem przesunie się na wierzch, a to co było na wierzchu, wejdzie pod spód. No a najprościej to zagęścić wiersze tekstu i na przemian nadać im kolor, na przykład jeden wiersz tekstu widzialnym kolorem (różnym od tła), drugi niewidzialnym (czyli kolor tła), w innym stylu zamieniasz kolory i masz inna treść.

To zależy do czego ci to potrzebne. Na wstawienie jednego lub kilku małych elementów jako bajer, znalazł by się jakiś sposób. Ale jeśli ma to być istotny fragment, element na stronie to raczej marne szanse, bo CSS nie przewiduje takich rozwiązań.
Odpowiedz