Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.
Odpowiedz

Za czesto wyskakujace podpowiedz znacznikow i atrybutow

25 października 2005, o 13:13

Za czesto wyskakujace podpowiedz znacznikow i atrybutow

28 października 2005, o 17:54

28 października 2005, o 23:18

Ostatnio edytowano 29 października 2005, o 00:14 przez pga23, łącznie edytowano 1 raz

28 października 2005, o 23:42

29 października 2005, o 00:08

29 października 2005, o 00:36

29 października 2005, o 00:57

29 października 2005, o 01:02

29 października 2005, o 01:09

29 października 2005, o 01:48

3 listopada 2005, o 02:01

Witam Państwa ja też chciałem dołączyć się do tego małego apelu Pana Pawła G. Angerman`a. Kiedyś pytałem się o tą opcje (z rok temu bodajże) ale temat zamilkł, widze, że znów jest nadzieja ;=].
Jeśli chodzi o mnie to pojawianie się znaczników gdziekolwiek i niemożność wpisania jakiegoś znacznika / atrybutu za pomocą kolejnych liter, które to tworzą ten dany znacznik jest irytująca.
Tak jak Pan Paweł nie chce atakować. Zakupiłem program w v. prof. Używam praktycznie codziennie i naprawdę jestem z niego zadowolony.
Pozdrawiam i też czekam z niecierpliwością na jakąkolwiek opcje w ustawieniach dającą te funkcjonalności.

3 listopada 2005, o 13:04

Cóż, ja również muszę przyłączyć się do apelu autora wątku. Również opieram się na pewnych przyzwyczajeniach. W poprzedniej pracy korzystałem z Dreamweavera i do pewnych rozwiązań się po prostu przyzwyczaiłem.
Jednak to nie tylko kwestia przyzwyczajenia:
mechanizm działania funkcji podpowiedzi w DW jest obiektywnie po prostu lepszy.
Przede wszystkim mechanizm automatycznego przneoszneia aktywności na listę podpowiedzi wcale nie musi przeszkadzać we wpisywaniu arbitralnego tekstu "z palca". Tak jest to zrealizowane w DW. Wpisujemy to co chcemy (np atrybut znacznika czy sam znacznik) i jednocześnie lista podpowiedzi zawęża się w miarę wpisywania kolejnych znaków zaś focus jest na elemencie najbardziej odpowiadającym wpisanemu tekstowi. Wciśnięcie ENTER wstawia tekst z focusa. Nie wciśnięcie ENTERa i zamknięcie taga pozostawia tekst takim jak wpisaliśmy ręcznie.

Jest to funkcjonalność o niebo wygodniejsza niż konieczność aktywowania listy strzałką do dołu lub naciskanie CTRL+SPACJA. Po prostu jest to nieergonomiczne.
Naprawdę - i obiektywnie - żeby dostać <div onclick="" dużo łatwiej wklepać

<div on ENTER

niż

<div CTRL+SPACJA on ENTER, czy
<div STRZALKA on ENTER.

Proszę sprawdzić: to naprawdę nie jest wygodne. Szybciej już można wpisać całośc z palca.
Myślę, że warto zastanowić się nad tym problemem.

Pozdrawiam.

23 listopada 2005, o 03:55

Witam !
Właśnie zalogowałem się na forum, by utworzyć identyczny wątek. Dobrym moim nawykiem jest jednak użycie opcji "Szukaj" na każdym forum przed założeniem nowego tematu. Trafiłem więc tutaj i cieszę się, że temat ten został już poruszony a lista użytkowników programu, którzy dołączają swoje posty w tym wątku rośnie.
Ja również apeluję o modyfikację funkcjonowania podpowiedzi.
Wszystko, co chciałbym tu napisać zostało już bardzo dokładnie opisane.
W szczególności mój poprzednik Year2000 napisał to, co sam chciałem napisać.
Dodam tylko, że są osoby (sam do nich należę) pracujące przy rozdzielczości ekranu 800x600. Spontaniczne pojawianie się podpowiedzi powoduje, że zasłaniają mi one większość edytora. Biorąc pod uwagę mnogość opcji i okien w Pajączku można sobie wyobrazić efekt. Nie widzę w ogóle swojego kodu. Wyłączenie dynamicznych podpowiedzi całkowicie nie jest rozwiązaniem. Są one jak najbardziej wskazane i trudno byłoby mi się bez nich obejść. Zaś stosowanie kombinacji CTRL+Spacja nie załatwia sprawy, o czy wspomnieli już moi przedmówcy. Year2000 opisał mechanizm podpowiedzi, który dla mnie jest wymarzonym rozwiązaniem i naprawdę rad bym był, gdyby znalazło ono swoje zastosowanie w Pajączku.
Mam nadzieję, że pan Rafał weźmie nasze prośby pod uwagę :)

Serdecznie pozdrawiam !

Post S.
Ja z kolei korzystałem z wielu różnych edytorów, choć Pajączkowi jestem wierny od jakiegoś czasu. Trudno mi więc mówić o jakichś wielkich nawykach i przyzwyczajeniach. Testowałem inne programy głównie z ciekawości. Przy okazji zalet Dreamweavera należy też wspomnieć o domykaniu niedomkniętych znaczników. Program rozpoznaje jaki znacznik został otwarty - jeszcze nie zamknięty i po wpisaniu znaków </ sam domyka odpowiedni znacznik. Jest to również opcja, którą z chęcią zobaczyłbym w naszym Pajączku. Wiem, że w Pajączku jest tzw. domykanie znaczników, ale działa ono na całkiem innej zasadzie i w zasadzie osobiście z niego nie korzystam. Polega ono na automatycznym wstawieniu znacznika domykającego po wpisaniu zbacznika otwierającego.
Odpowiedz