Switch to full style
Forum dyskusyjne, na którym można dyskutować na wszelkie tematy, których nie dotyczą pozostałe fora. Do testów proszę używać forum testowego. Proszę już nie zgłaszać stron do oceny. Za dużo było spamu.
Odpowiedz

W czym generować kod?

5 maja 2005, o 12:42

Niedługo zaczynam pracę nad dużym serwisem i mam taki dylemat.

Strony będą w większości zbudowane z "okienek" nie różniących się wiele. Do generowanie tych okienek chciałbym zaprządź funkcję .... no właśnie, JavaScript czy PHP :?:

I tu i tu efektem będzie możliwość łatwej zmiany kodu w jednym miejscu - czyli wygoda dla webmastera. Ale JavaScript umożliwi wysłanie funkcji na komputer klienta dopiero tam generowanie kodu, co powinno znacznie przyspieszyć pobieranie strony.

A może to i to :idea: Nie zastanawiałem się nad praktyką takiego rozwiązania, ale po prostu ustawiał bym zmienną inf. o tym czy użytkownik ma włączone skrypty i wstawiał wszędzie 2 funkcje: JavaScript i PHP.

W czym generować kod?

5 maja 2005, o 12:50

php i jakis system szablonow: smarty, fast.template itp
okienka mozna tez zrobic jako klasy (tak jak w oscommerce)

W czym generować kod?

5 maja 2005, o 13:52

Litości, po polsku proszę :) Skoro te technologie są good (a w co wierze) i bym cokolwiek o nich wiedział to bym wspomniał. Mógłbyś przybliżyć czym to się różni, co polecasz i w ogóle :?: :) W czym to lepsze od funkcji PHP :?:

W czym generować kod?

5 maja 2005, o 14:13

5 maja 2005, o 14:47

7 maja 2005, o 11:48

Winston_Wolf napisał, że 10% użytkowników wyłącza obsługę JavaScript’u w przeglądarce. Naprawdę jest aż tak źle :?: Mi to się wydaje, że 90% polskich internautów nie wiedziało by jak to zrobić :idea: Macie jakieś linki do wiarygodnych statystyk :?:
Odpowiedz