Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.
Odpowiedz

Dodatkowe ustawienia dla danego serwera FTP

5 sierpnia 2010, o 14:49

Uważam że pajączek jako narzędzie dla osób zarządzających wieloma serwisami powinien zostać wzbogacony o pewną funkcjonalność. Od wielu lat codziennie pracuję "na pajączku" i są rzeczy które mnie irytują.

1. Niektóre serwisy są w UTF-8 a inne są w iso. Uważam że przy ustawieniach danego konta FTP powinna być możliwość w jakim kodowaniu mają być otwierane i zapisywane dokumenty ignorując przy tym "globalne" ustawienie w konfigu.

2. Niektórzy klienci u których wykonuję dodatkowe usługi nie życzą sobie żebym zostawiał im pliki ADD. Często na jakimś ftp'ie jestem tylko gościem wprowadzającym drobną zmianę. Wiem że można to wyłączyć ale bardzo często o tym zapominam a potem jestem ścigany o to że robię śmietnik.

3. Taki drobiazg: często gdy przełączam karty otwartych dokumentów pajączek 'gubi' pozycję ekranu (scroll).

Dodatkowe ustawienia dla danego serwera FTP

6 sierpnia 2010, o 01:09

ad 1) Przecież taka funkcja już jest :-) Bodajże od 5.9.2 albo 5.9.3

ad 2) Można wyłączyć i korzystać z funkcji wymuszonego kodowania jak powyżej.

ad 3) Być może Pana uwagi (jak np. w pkt1) odnoszą się do starszej wersji programu, bo w wersji ostatniej (dzisiaj publikowanej) korygowaliśmy to.

Zapraszam do pobrania najnowszej wersji.

Dodatkowe ustawienia dla danego serwera FTP

9 sierpnia 2010, o 10:10

OOOOOOOOO nareszcie :D ... koniec gehenny hehehe ... Wielkie dzięki. Pajączek DEBEST :P
Odpowiedz