Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.
Odpowiedz

Dreamweaver vs. Pajaczek

23 listopada 2003, o 22:38

LOL, topic mi jakis burak zamknal nie dajac nawet wypowiedziec argumentow o ktorych brak mnie podejrzewal, no wiec tutaj je wylistuje.

Na poczatek oswiadczam, iz posiadam legalna kopie Dreamweaver`a 3 i wykonalem przy jego pomocy wiele zarowno komercyjnych jak i prywatnych stron www. Taki mam zawod.

Dlaczego wiec produkt Macromedii jest lepszy?
Po pierwsze nie jest pseudo pomocnym programikiem, ktory mozna napisac w miesiac (zakladajac, ze tempo pracy byloby niskie). Pajaczek 2000 nie posiada niczego wspanialego, ot motanina banalnych opcji. Kupujac Dreamweaver`a placi sie za faktycznie dobry produkt.

Po drugie edytor WYSIWG przyspiesza o wiele sklad stron www. To tak jakby grafike robic pixel-by-pixel w paintcie zamiast w Photoshop`ie.

Po trzecie interface Pajaczka jest nacpany i przepchany do granic mozliwosci - tysiace bzdurnych paneli, animacji i bajerkow. To ma byc edytor html`a a nie wystawa komponentow GUI. W produkcie Macromedii mamy czytelny workspace i niemniej czytelny system palet.

Po czwarte wygodny dostep do tagow nadrzednych (lista tagow na pasku statusu).

Po piate rozszerzalnosc. Opcje i palety Dreamweaver`a oparte o xml i dtml daja mozliwosc prywatnego rozszerzania programu do wlasnych potrzeb Mozna dodawac wlasne palety, opcje itp., a zeby bylo weselej to tworzy sie je nie w czym innym, a wlasnie w Dreamweaverze!

Wynikowo w obu programach otrzymujemy oczywiscie kod HTML, tyle ze w Dreamweaverze robi sie to szybko, latwo i przyjemnie, a Pajaczek to zwyczajny notatniki z tona niepotrzebnych badziewi - wystarczy spojrzec na interface, odnosi sie wrazenie iz jego projektanci zapomnieli o tym co najwazniejsze w jakimkolwiek edytorze - o tekscie pisanym przez uzytkownika.

Warto wiec wydac wieksza kase na duzo lepszy i bardziej zaawansowany produkt, a nie na muzealny relikt. Pajaczek moze i byl fajny na poczatku, gdy edytory WYSIWG dopiero co wchodzily niesmialo. Teraz jednak dla mnie to zwykle naciaganie kabony na zalosnie smieszna "prace" programistyczna - wrzucenie komponentow i algorytmow przetwarzania tekstu.

ps. Nie, nie pracuje dla Macromedii ;)

Re: Dreamweaver vs. Pajaczek

23 listopada 2003, o 23:02

Re: Dreamweaver vs. Pajaczek

24 listopada 2003, o 00:40

Re: Dreamweaver vs. Pajaczek

24 listopada 2003, o 06:37

Re: Dreamweaver vs. Pajaczek

24 listopada 2003, o 08:17

Re: Dreamweaver vs. Pajaczek

24 listopada 2003, o 12:18

Re: Dreamweaver vs. Pajaczek

24 listopada 2003, o 13:00

Ech...

24 listopada 2003, o 13:16

A może by tak zakończyć?

24 listopada 2003, o 20:25

Nie wydaje mi się, żeby ten spór dało sie rozstrzygnąć. Rzeczywiście charakter tej dyskusji można zaliczyć do kategorii sporu o wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi. Jakość wykonanej pracy nie zależy od narzędzia, ale od umiejętności twórcy. Każdy wybiera takie narzędzie, jakie mu najbardziej odpowiada. Nie znam Dreamweavera i dlatego nie wypowiadam sie na jego temat. Nie mam zamiaru opluwac tego produktu tylko dlatego, że używam Pajączka. Nie będę używała Dreamweavera bo nie lubię WYSIWYG. Moje prawo. AntySpajda - nie używaj Pajączka jeżeli Ci nie odpowiada - Twoje prawo, ale nie umniejszaj zasług programistów, którzy go stworzyli - to kosztowało wiele pracy a pracę zawsze należy szanować. Ton, jakiego użyłeś jest nie do przyjęcia (dlatego "burak" zamknął wątek). Byc może jesteś profesjonalistą ale z pewnością źle wychowanym. Domagam się przeprosin skierowanych do Rafała Płatka i jego ekipy!
I to by było na tyle :roll:

Re: Dreamweaver vs. Pajaczek

25 listopada 2003, o 13:52

25 listopada 2003, o 15:43

29 listopada 2003, o 23:19

13 grudnia 2003, o 23:29

A co to ten "Dreamweaver"??? O¶wieæcie mnie, bo ¿yje w ciemnogrodzie... No i jeszcze ten WYSIWYG, ja nie panimaju szto eto :(

Hehe i podsumawa³em temat...

Porównania?

16 grudnia 2003, o 16:25

16 grudnia 2003, o 22:48

Odpowiedz