Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.
Odpowiedz

dziwne rzeczy po powrocie z trybu wizualnego

11 marca 2008, o 22:43

Witam

Mam dwa pytania: Dlaczego zawsze po zrobieniu czegoś w trybie wizualnym i powrocie do kodu pojawia się fragment w meta: <meta name="Authoring-tool" content="Pajaczek NxG PRO v5.7.1"> . Jest to strasznie denerwujące zważywszy że ten kod wkleja się po każdorazowym włączeniu trybu wizualnego i powrocie do kodu. Czy nie można tego wyłączyć żeby automatycznie się to nie pojawiało? Druga sprawa jest z oczyszczaniem kodu z powrotu z trybu wizualnego. Okazało się że po wyłączeniu tej opcji, kod zostaje całkowicie rozwalony... zdarza się tak gdy wejdzie się do trybu wizualnego... i spowrotem do kodu... Czy są na to jakieś rady?

4 kwietnia 2008, o 18:49

Widzę, że pytanie jest strasznie trudne :D czy zatem jest to normalne, że meta jest zaśmiecana kodem <meta name="Authoring-tool" content="Pajaczek NxG PRO v5.7.1"> po każdorazowym wyjściu z trybu wizualnego? Bardzo proszę o radę jak tego unikać i czy w ogóle można to wyłączyć?

5 kwietnia 2008, o 07:52

Ustawienia programu > Inne ustawienia > Ułatwienia, dynamiczne atrybuty, inne > Inne ułatwienia
Odznacz: Uaktualniaj pole Authoring-tool w META przy zapisie.

I tyle

5 kwietnia 2008, o 12:00

9 kwietnia 2008, o 18:51

Prosił bym twórców programu o rozwiązanie tego problemu. Odznaczyłem opcję uaktualniaj pole Authoring-tool w META przy zapisie ale nadal zapisuje to w meta po wyjściu z trybu wizualnego... już nie wiem czy to błąd programu czy trzeba jeszcze coś ustawić w opcjach. :x

8 maja 2008, o 17:22

13 maja 2008, o 10:16

Witam ponownie

Z tym trybem wizualnym są same problemy :)

Zauważyłem, że jeśli ustawi się deklarację typu dokumentu np. na

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

... to po wyjściu z trybu wizualnego automatycznie jest ustawiana inna deklarację dokumentu -

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">

Druga sprawa to formatowanie kodu po wyjściu z trybu wizualnego. Nie wiem czemu ale gdy odznaczy się opcję oczyść kod źródłowy po wyjściu z trybu wizualnego, to wszystkie znaczniki kodu są "przyklejone" do siebie a przecież powinny być ustawione tak jak to było wedle mojego życzenia przed wejściem do trybu wizualnego. :| Czy będzie to poprawione?

16 maja 2008, o 10:24

Tryb wizualny to kompromis. Rezygnacja z panowania nad kształtem kodu (formatowaniem) na rzecz łatwości tworzenia. Nie można liczyć na to, że w wizualnym uzyska się to samo formatowanie, jak przy wejściu do wysiwyg z edycji kodu. To automat, który kieruje się pewnymi regułami i ma swoje ograniczenia. Oczyszczanie kodu wbudowane w Pajączka i tak tutaj bardzo dużo pomaga i nie powstaje taki śmietnik, jak przy wyłączonym.

Co do deklaracji XHTML, to WYSIWYG nie jest zgodny z XHTML. Nasze oczyszczanie kodu powoduje jednak przekształcenie dokumentu do takiej postaci, więc lepiej go chyba nie wyłączać.

9 czerwca 2008, o 19:35

Witam ponownie

Czy w następnej wersji mogła by być dodana opcja odświeżania w trybie wizualnym? Zauważyłem, że jeśli doda się jakiś styl graficzny do tabeli to na początku tego nie widać. Dopiero po wejściu do któreś z zakładek i po powrocie do naszego okna pracy styl się ładuje i widać jego efekt w trybie wizualnym. Myślę, że opcja odświeżania trybu wizualnego wiele by pomogła. Oczywiście mowa tu o stylu, który ładuje się z dołączonego zewnętrznego arkusza stylów.

Pozdrawiam
Odpowiedz