Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.
Odpowiedz

edycja słownika wstawianych adresów url odsyłacza?

20 kwietnia 2008, o 17:26

Witam, nie znalazłam odpowiedzi na problem, który mnie dręczy od zainstalowania nowej wersji Pajączka, jest to może udogodnienie dla kogoś, ale dla mnie duże utrudnienie. Jestem przekonana że w ustawieniach gdzieś dałoby się w to wejść i zmienić, ale wiele godzin straciłam i nic nie znalazłam.

Otóż, chodzi o wstawianie odnośników. Otwiera się plansza pt. Odsyłacz url do zasobów w sieci, po czym adres url do odsyłacza. I tu zapamiętują się wpisane uprzednio adresy.
Do poprzedniej wersji Pajączka było tak, że wpisane adresy były widoczne według kolejności wpisu, ostatnie na górze, i to było wygodne, bo można było skorzystać z tych ostatnio wpisanych.
Teraz jest tak, że ustawiają się one według alfabetu, i to jest zupełnie bez sensu, bo widać na górze te całkiem stare, a te nowsze, na dalszą literę nie pokażą się nigdy. Na samym dole widać tylko jeden ostatnio wpisany adres, czyli praktycznie można skorzystać tylko z tego ostatnio wpisanego, bo te stare dotyczą z reguły dawno zakończonych dokumentów...

W mojej pracy korzystam z ogromnej ilości odnośników do ogromnej ilości plików i powyższa funkcja jest dla mnie wielkim utrudnieniem (lub brakiem ułatwienia oczywiście, ale ja sie przez lata przyzwyczaiłam do tego ułatwienia i bardzo mi go brak!) i czasami się wkurzam, tak jak teraz, że postanowiłam zapytać na forum co z tym fantem zrobić :evil: .

Jeśli ktoś wie, gdzie się to wyłącza, przełącza, edytuje (chyba była taka możliwość w poprzedniej wersji, gdzie można było np. zwiększyć lub zresetować ilość zapamiętanych adresów url), będę bardzo wdzięczna za pomoc!
Pozdrawiam

edycja słownika wstawianych adresów url odsyłacza?

8 maja 2008, o 15:03

Re: edycja słownika wstawianych adresów url odsyłacza?

8 maja 2008, o 15:09

Odpowiedz