Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.
Odpowiedz

HTML i dziwne zachowanie Opery

8 stycznia 2005, o 10:03

Witam wszystkich serdecznie!
Mój problem dotyczy zachowania mojej strony pod Operą. A raczej kilku z jej poddstron.

Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć następujące zjawisko:
- IE - wszystko OK
- NN/Mozilla - wszystko OK
- Opera - niby wszystko OK, ale na niektórych podstronach (dokładnie 5) pojawia się coś dziwnego, czego nie potrafię wyjaśnić. Porównajcie Link 1 z Link 2

Przypuszczam, że i na Waszych Operach pojawi się w drugim wypadku niewyjaśniony odstęp (pionowa ciemna linia) pomiędzy dwoma kolumnami. W rzeczywistości jest to odstęp z prawej strony, w drugiej (wg kodu) kolumnie, przy kolumnie ze środkowym marginesem (wg kodu trzecia kol). W tej kolumnie jest tabela z grafiką i treścią.

Próbowałem znaleźć przyczynę dlaczego takie coś się robi i wyszło, że powodem jest dodanie ostatniego rzędu tabeli z "wygaszeniem" szaty na dole. Tylko dlaczego, pomimo że lewa kolumna wszędzie jest taka sama, to tylko na 5 podstronach takie coś się robi? Kombinowałem z marginesami paddingami i nic.

Może ktoś z Was będzie mi w stanie pomóc. Ew. inne uwagi również sa bardzo mile widziane.

Pozdrawiam,
Medard Starzycki "Regdorn"

HTML i dziwne zachowanie Opery

8 stycznia 2005, o 21:04

Nie mam pojecia czemu tak Operka robi, ale zauważyłem, że jeśli do komórki "margleft" wstawisz dwie niełamliwe spacje zamiast jednej to problem znika.

Z uwag to mam taką drobną do CSS. Jeśli chcesz żeby przeglądarki szybciej interpretowały kod CSS to podawaj jak najwęższe kryteria, czyli np.:
TD.class zamiast .class
ale już:
#id zamiast TD#id
Ten drugi przypadek przypadek jest u ciebie.
Ostatnio edytowano 9 stycznia 2005, o 17:41 przez lockoom, łącznie edytowano 1 raz

HTML i dziwne zachowanie Opery

9 stycznia 2005, o 13:41

HTML i dziwne zachowanie Opery

25 stycznia 2005, o 22:57

HTML i dziwne zachowanie Opery

25 stycznia 2005, o 23:40

Odpowiedz