Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.
Odpowiedz

Instalacja SSL dla serwera

13 maja 2005, o 21:14

Bardzo proszę o pomoc dotyczącą instalacji SSL dla Apache'a. Mam już ściągnięte pliki: OpenSSL w wersji 0.9.7f (najnowsza paczka coś u mnie błąd przy wypakowaniu wywołuje) oraz mod_ssl w wersji 2.8.18-1.3.31. Zainstalowałem Krasnala Serv z http://www.pablo.wzieu.pl/krasnal/KRASNAL-Serv-2.7.exe który posiada APache 1.3.31 i PHP 5.02 ale co dalej? Jak zainstalować OpenSSL i mod_ssl dla systemu Windows 98 SE? Bardzo proszę wytłumaczyć mi krok po kroku. Z góry dziękuję.

Instalacja SSL dla serwera

13 maja 2005, o 21:33

czy te wersje ssl-a sa przeznaczone dla tej wersji apache ?
jak poszukasz na googlach, to znajdziesz sposob dodania ssl (co sprowadza sie do dopisania np. virtualnego hosta z odpowiednimi linijkami z ustawieniami kluczy ssl)

13 maja 2005, o 23:22

Wersje są odpowiednie dla Apache'a, a z tym virtualnym hostem to nie najlepszy pomysł, gdyż trzeba normalnie wygenerować klucz + certyfikat, a jeszcze żeby serwer https:// obsługiwał to trzeba mieć OpenSSL. Szukałem ale te instrukcje są dla mnie zielone. Więc kto mi pomoże?
Odpowiedz