Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.
Odpowiedz

Interaktywny "formularz"

4 grudnia 2004, o 16:35

A dokładnie:
Otwieram dokument html, gdzie znajdują się pola, w które mogę wpisać tekst. Po wpisaniu tekstu nie wysyłam formularza, ale zapisuję go wraz ze zmianami. Przy następnej edycji, wpisana treść jest zachowana. Mogę edytować dokument wielokrotnie.

Chodzi mi o taką "kartę" w którą będę mógł wpisywać jakieś dane i zapisywać je w tym samym, lub innym dokumencie. Nie chcę umieszczać tego "formularza" w sieci, potrzebne mi to do użytku domowego. Mógł bym to zrobić w Exelu, albo napisać po prostu w Word. Ale ciekawszą opcją wydaje mi się taki "interaktywny formularz" Gdzie nagłówki i tytuły będą stałe, sformatowane, może jakieś tło, (czyli ładna i przejrzysta szata graficzna), a ja wypełniam tylko puste pola i zapisuje swoje dzieło.

Idealnie było by, gdyby wszystko znajdowało się w jednym dokumencie, czyli mam jeden plik, np html. Jak to zrobić?
Z pewnością jako pul do wypełniania, użyję standardowych formularza, ale jak sprawić, by treść wpisana, została zapamiętana (zapisana)?

(nie wiem czy ten temat tu pasuje, jeśli nie to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu)

Interaktywny "formularz"

4 grudnia 2004, o 16:55

czy php wchodzi w gre ?

Interaktywny "formularz"

4 grudnia 2004, o 17:15

A czy pod php, nie trzeba specjalnie konfigurować komputera, (chodzi mi o oprogramowanie) Wiem, że normalnie trzeba stawiać serwer pod bazę msql i pod php. Nie znam się na php więc mogę się mylić. Jeśli zadziała na każdym kompie, bez zbędnych kombinacji, to owszem.

W sumie chodzi tylko o to, żeby zapisać to co wklepie w pola formularza, najlepiej jeśli zapisane będzie w tym samym dokumencie.
Może być php, JS czy cokolwiek innego (xml), byle by działało na standardowo skonfigurowanym komputerze, otwierane i edytowane za pomocą przeglądarki internetowej.

Interaktywny "formularz"

4 grudnia 2004, o 19:07

no to php odpada

Interaktywny "formularz"

4 grudnia 2004, o 20:19

W grę wchodzi jedynie Javascript i wykorzystanie ciasteczek (ang. cookies) do zapamiętywania danych, ale nie będzie to proste ani szybkie do napisania.

Interaktywny "formularz"

4 grudnia 2004, o 22:27

Hmm, ciasteczka odpadają, bo jeśli przeniosę plik na inny komputer, to dane przepadną. Wygląda na to, że pozostaje kombinować w JS. No chyba, że xml ma coś do zaoferowania.

Widziałem kiedyś forum, które niie wykorzystywało php ani sql, dane były zapisywane do zwykłego pliku txt. Może coś takiego? Tylko jak to zrobić w jednym dokumencie?

Interaktywny "formularz"

5 grudnia 2004, o 00:47

Z tego cow wiem na dzień dzisiejszy bez PHP (czy innej technologi server-side) nie da się niczego zapisać do pliku przy pomocy JS. Tzn. dokładniej mówiąc jest taka możliwość w IE, ale działa tylko off-line. To forum mogło działać bez SQL, ale bez PHP raczej się nie mogło obejść.
Możesz skorzystać z ActiveX albo apletu Javy, ale to nadal nie będzie jeden plik tak jak byś chciał.
Moim zdaniem nie się tego wykonać w taki sposób jak to sobie obmyśliłeś.

Re: Interaktywny "formularz"

5 grudnia 2004, o 02:14

Re: Interaktywny "formularz"

5 grudnia 2004, o 02:29

Re: Interaktywny "formularz"

5 grudnia 2004, o 02:37

Re: Interaktywny "formularz"

5 grudnia 2004, o 12:46

Re: Interaktywny "formularz"

5 grudnia 2004, o 17:13

Odpowiedz