Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.
Odpowiedz

Język rosyjski, cyrylica a krzaczki

10 kwietnia 2005, o 20:10

witajcie,

mam nastepujący problem.
chciałem napisać stronę w pajaczku - otrzymałem w dokumencie wordowskim tekst w języku rosyjskim; cyrylica.

na wstępie zmieniłem charset na utf-8
potem wystąpiły problemy w samym okienku edytora.
stosujac metode kopiuj-wklej jedyny efekt uzyskany to "krzaczki i znaki zapytania"

zmienilem tez jezyk na rosyjski i wszystkie ustawienia w sytemie ale po tym zabiegu pajaczek niespodziewanie konczyl prace po fazie inicjalizacji.

chciałbym sie dowiedziec w jaki sposob ustawic pajczka by moc swobodnie wykorzytywac jego mozliwosci i bez problemu stosowac cyrylice.

alternatywa pozostal notatnik i composer netscape - jestem jednak przyzwyczajaony do pajaczka

z góry dziekuje za pomoc

BREJN

Język rosyjski, cyrylica a krzaczki

15 kwietnia 2005, o 06:51

Re: Język rosyjski, cyrylica a krzaczki

15 kwietnia 2005, o 15:15

15 kwietnia 2005, o 19:23

Innym sposobem kodowania cyrylicy jest ustawienie czcionki obsługującej cyrylicę dla edytora (Ustawienia edytora) i zapisywanie stron w kodowaniu ISO-8859-5. W ten sposób można pisać w Cyrylicy bezpośrednio w Pajączku, a w związku z wykorzystaniem ISO-8859-5 strona będzie również poprawie wyświetlana. Zresztą podobne efekty można osiągnąć używając UTF i czcionki Cyrylicy ustawionej dla edytora.

27 czerwca 2005, o 18:45

Odpowiedz