Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom tworzenia grafiki na potrzeby WWW, obróbki zdjęć, korzystania z programów graficznych, etc.
Odpowiedz

Layout

27 grudnia 2005, o 02:10

Moj pierwszy layout zrobiony w Phtoshopie. Proszę o cenne uwagi i wskazówki co dodać a co poprawić.
http://vilano.w.interia.pl/germany.jpg

Layout

27 grudnia 2005, o 02:27

Przy rozdzielczości 800x600 może trochę rozciągać stronę. Szerokość 760 px jest chyba bezpieczna (ale nie musisz aż tyle zwężać).

Layout

27 grudnia 2005, o 13:00

Kiepskie przejścia pomiędzy grafikami. Niedbale albo nieumiejętnie wycięte logo oraz piłka. Kolorystycznie jakoś tak smutno.

Layout

27 grudnia 2005, o 13:39

Podobnie jak Tyhagara .. przejścia między zdjęciami.. tak własciwie to co jest na tym pierwszym od lewej.. pod logo ?! Linia przejscia miedzy zdjęciami, a tłem.. wygląda jakby była w Paint'cie robiona.. cień do ramki po lewej (prawdopodobnie menu) też jakiś taki... nie pasuje za bardzo..
Poza tym zdjęcia i logo zrobiłbym w kolorze..

28 grudnia 2005, o 12:26

Szerze powiem że mi się też te przejscia nie podobają ale nie wiem jakim sposób wykorzystać aby przejścia pomiędzy zdjęciami były niewidoczne. Wtedy zrobiłbym to w kolorze. Moze ktoś rzuciłby jakieś rozwiązanie.
Przypominam że są to moje pierwsze kroki w PS

28 grudnia 2005, o 18:37

To nie takie proste, bo technikę dobierasz do zdjęcia, a nie na odwrót. W zależności od tego jakie masz zdjęcia i jak chcesz je połączyć zastosujesz odpowiednią metodę, z tym że metod może być kilka i każda będzie odpowiednia.
Najprostszym sposobem na połączenie zdjęć jest użycie gumki.
Nałóż zdjęcie jedno na drugie, tak żeby fragment pierwszego zdjęcia pokrywał fragment drugiego. Czyli nakładają się tylko częściowo. Teraz bierzesz zwykłą gumkę i ustawiasz jej przeźroczystość (opacity) na jakieś 10% - 20% i wymazujesz powolutku fragmenty tego zdjęcia które jest na wierzchu. Wymazujesz aż granica pomiędzy zdjęciami się zatrze.
Najczęściej polega to na tym, żeby tło na zdjęciu które jest u góry, wymazać na tyle, aby prześwitywało zdjęcie z pod spodu, w ten sposób oba zdjęcia się zlewają w jedno.
Odpowiedz