Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Teraz jest 29 marca 2024, o 16:33

Nowości Nowości na Języki JavaScript i VBScript

Mapa strony Języki JavaScript i VBScript » Dział : Języki JavaScript i VBScript

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z językami JavaScript, VBScript i podobnym


Bledna data

Mam nielada problem. Dla madrych glow bedzie to bulka z maslem, a mianowice sciagnalem sobie scrypt z kalendarzem, zmodyfikowalem sobie go do wlasnych potrzeb, i teraz w I.E. pokazuje sie wszystko slicznie natomiast w Firefoksie zamias daty 2005 pokazuje sie 105.
Oto Kod moze ktos moglby pomoc:
function leapYear(year) {
if (year % 4 == 0) // basic rule
return true // is leap year
/* else */ // else not needed when statement is ...
Więcej : Bledna data | Wyświetlone : 4832 | Odpowiedzi : 1


location.reload

Więcej : location.reload | Wyświetlone : 5985 | Odpowiedzi : 0


Jak zlikwidować reklame na stronie?

Mam pewien problem. Chciałbym zlikwidować reklame na mojej stronie. Wiem, że istnieją takie sztuczki tylko nie mam pojęcia jak to zrobić. Doradźcie coś, proszę!!
Więcej : Jak zlikwidować reklame na stronie? | Wyświetlone : 6254 | Odpowiedzi : 3


Zdarzenie OnLoad koliduje z innym skryptem!

Otórz usiłowałem stworzyć prostą zmianę skórek na stronie. I wszysko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, ze kłóci mi się to z innym skryptem. Całość przedstawiłem w uproszczeniue tu http://testside.ovh.org/skins/index.html. Jeśli usunę scripts/scroller.js spod <body>to zmiana stylów działa i na odwrót, jak wstawiem wspomniany skrypt, to suwak działa, ale nie działa zmiana stylów :?
Jak rozwiązać ten problem, który chyba tkwi w tym, że scroller też korzysta ze ...
Więcej : Zdarzenie OnLoad koliduje z innym skryptem! | Wyświetlone : 5109 | Odpowiedzi : 1


wlasny edytor textu

jescze raz wspomne na poczatek, ze w Javie Script jeszcze nie umiem na tyle, aby wlasne skrypty pisac (zostawiam se to nas pozniej).
Meczy mnie sprawa z edytorem textu w panelu administracyjnym ktory tworze.
chcialbym miec w nim cos takkiego, zeby pomiedzy zaznaczony text jak klikne w button odpowiedzialny za pogrubienie textu, wstawi mi np takie znaki , jak tutaj na forum.

inaczej chyba nie mozna zeby zwrocic na siebie uwage.
chodzi mi o prosty ...
Więcej : wlasny edytor textu | Wyświetlone : 5531 | Odpowiedzi : 1


Rozwijane menu bez przycisku

W pliku pomocy Pajączka, wsród przydatnych skryptów, znajduje się przykład rozwijanego menu bez przycisku. Proszę o pomoc w przeredagowaniu kodu, tak by wartość wyboru menu (np. strona Microsoft), otwierała się w nowym oknie.

W ramach HEAD

<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript">
function selecturl(s) {
var gourl = s.options.value; window.top.location.href = gourl;
}
</SCRIPT>
W ramach BODY

<FORM>
<SELECT NAME="urljump" OnChange="selecturl(this)">
<OPTION VALUE="none">Wybierz adres</OPTION>
<OPTION VALUE="http://www.corel.com">Corel Corporation</OPTION>
<OPTION VALUE="http://www.microsoft.com">Microsoft Corporation</OPTION>
<OPTION VALUE="http://www.netscape.com">Netscape Corporation</OPTION>
</SELECT>
</FORM>
Więcej : Rozwijane menu bez przycisku | Wyświetlone : 4486 | Odpowiedzi : 0


Target frame w Javascript!

Więcej : Target frame w Javascript! | Wyświetlone : 9141 | Odpowiedzi : 6


pozycjonowanie obszarów div

Więcej : pozycjonowanie obszarów div | Wyświetlone : 7850 | Odpowiedzi : 2


Pobieranie nazwy pliku

Witam

Całą ścieżkę mogę pobrać za pomocą "Input type=file" a jak pobrać samą nazwę pliku bez ścieżki w JS i umieścić ją w TextBoxie ??

Pozdrawiam
Więcej : Pobieranie nazwy pliku | Wyświetlone : 5051 | Odpowiedzi : 1


 

Zaloguj


Statystyki

Liczba postów: 23238 • Liczba wątków: 5341 • Liczba użytkowników: 5039

cron