Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Teraz jest 28 marca 2024, o 15:10

Nowości Nowości na Pajączek 5 NxG

Mapa strony Pajączek 5 NxG » Dział : Pajączek 5 NxG

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

czarne tło edytora + kolorowanie składni PHP+HTML Extended

Witam ,

chciałbym zmienić kolorystykę Pajączka na bardzo ciemną zbliżoną do Netbeans PHP,np. http://scr.hu/20ze/vvo4y
Zmieniłem w ustawieniach edytora -> kolory i czcionka -> kolor tła edytora na czarny ale wtedy
zakładka z nazwą aktualnie otwartego pliku robi się nieczytelna http://scr.hu/20ze/y39ku

Proszę o wszelkie porady jak poprawić w/w błąd oraz jak zmienić całkowicie kolorystykę interfejsu Pajączka na ciemny .

Jeśli ktoś używa ciemnego tła edytora niech podzieli się swoim przykładem (najlepiej zrzutem ekranu) kolorowania składni.
Szukam ...
Więcej : czarne tło edytora + kolorowanie składni PHP+HTML Extended | Wyświetlone : 6625 | Odpowiedzi : 2


Formatowanie CSS - Responsywność

Witam.
Jako, że jestem osobą która nigdy nie potrafi napisać ładnie i przejrzyście kodu to zawsze z pomocą przychodziły mi narzędzia formatowania ale niestety Pajączek nie radzi sobie z formatowanie kodu css gdy używamy kodów do obsługi widoku responsywnego, nie zachowuje kolejności linii jak jest, tylko sam sobie wszystko zmienia wg własnego uznania, przez co niestety widok responsywny przestaje działać bo dla określonych rozdzielczości są całkiem inne fragmenty kodu niż być powinny.
Więcej : Formatowanie CSS - Responsywność | Wyświetlone : 4679 | Odpowiedzi : 0


Jak dodać hiperłącze

Witam czy istnieje jakiś skrót do dodania hiperłącza ? jak np w innych programach poprzez Ctrl+H ? z menu tez nie wiem gdzie dodać takie hiperłącze próbowałem na odsyłacze ale chyba to nie to.
Więcej : Jak dodać hiperłącze | Wyświetlone : 4942 | Odpowiedzi : 1


Kiedy Pajączek 6?

Witam,
Chciałbym odnowić licencję na pajączka, ale najnowsza wersja niewiele wnosi względem 5.9.8, na której się zatrzymałem. Kiedy zatem można spodziewać się nowej wersji, ze zmianami w interfejsie użytkownika, o których jest dyskusja w wątku o propozycjach zmian?Jakie nowości przyniesie następna generacja pajączka?
Więcej : Kiedy Pajączek 6? | Wyświetlone : 6145 | Odpowiedzi : 2


Zawieszanie się Pajączka podczas uruchaminia

Witam!
Pajączek uruchamia mi się od razu zawieszony :( Przez dwa miesiące działał bez problemów i nagle, po jednym z restartów systemu, przestał działać. Pajączek był włączony, podczas zamykania sytemu.

Po włączeniu programu pokazuje się zawieszone okno, z którym nic się nie da zrobić. Wysyłam zrzut ekranu.
Korzystam z Windows 8 i Pajączka Professional v5.9.9.

Pozdrawiam i proszę o pomoc,
Gadi

Obrazek
Więcej : Zawieszanie się Pajączka podczas uruchaminia | Wyświetlone : 6796 | Odpowiedzi : 5


Drobne błędy w programie

Wykryłem dwa drobne błędy w Pajączku, jeden jest mały, drugi bardziej poważny (przynajmniej dla mnie). Otóż korzystam z Inspektora MySql, gdzie w zakładce zawartość można dodawać rekordy do edytowanej tabeli oraz wprowadzać zmiany. I tu pierwszy problem mój się pojawia: dodając nowy wiersz i wprowadzając dane do niego nie aktywuje się przycisk zapisu zmian w bazie danych po prawej stronie okienka. Dopiero przez przypadek odkryłem, że przycisk ten się uaktywnia, gdy użyję rolki do przewijania ...
Więcej : Drobne błędy w programie | Wyświetlone : 12988 | Odpowiedzi : 11


Problem z kodawaniem znaków (single quote) plikach .sql

Zauważyłem dziwną sytuację z kodowaniem znaków w plikach .sql (MySQL), gdzie zwyczajowo teksty są zrzucane w ' (single quote).
Niestety zrzut jest spory, a potrzebuje na raz zmienić błędny ciąg \' (slash + single quote) na ' (czyli bez slasha i htmlowo).

Problem zrobił się gdy zapisałem plik i odczytałem na nowo. Nagle wszystkie ' zmieniły się na ' przez co plik .sql się kompletnie "rozjechał".

Nie jest istotne, czy plik zapisany na ftp (linux), ...
Więcej : Problem z kodawaniem znaków (single quote) plikach .sql | Wyświetlone : 3479 | Odpowiedzi : 0


Problem z trybem wizualnym

Witam,

jestem tu nowy więc chciałem się na początku przywitać.
Mam problem z trybem wizualnym, mianowicie mam szablon który edytuje za pomocą tego trybu a następnie przechodzę do kodu który kopiuje już we właściwe miejsce. Problem polega na tym że od kilku dni z niewiadomych mi przyczyn poprawiony tekst w trybie wizualnym nie zapisuje się gdy przejdę w tryb html a po przejściu z trybu html z powrotem do wizualnego wykasowane jest to co napisałem ...
Więcej : Problem z trybem wizualnym | Wyświetlone : 7961 | Odpowiedzi : 7


Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

Witam.
Podczas próby obejrzenia tworzonego dokumentu w dynamicznym podglądzie otrzymuję okno z komunikatem, którego treść podaje poniżej:
"Wystąpił błąd podczas próby utworzenia przeglądarki dynamicznego podglądu"
"Wygląda na to, że wybrana w ustawieniach przeglądarka nie jest prawidłowo zainstalowana"

Obojętnie czy ustawię jako domyślną przeglądarkę Internet Explorer czy Firefox i obojętnie czy jest dokument już dawno utworzony czy właśnie tworzony.
Jak sobie z tym błędem poradzić? Proszę o pomoc.
Windows 7 64, IE 9
Więcej : Problem z dynamicznym podglądem dokumentu | Wyświetlone : 8532 | Odpowiedzi : 8


Domyślne ustawienia dokumentów dla serwisu

Witam,
We właściwościach serwisu mam ustawione wartości dla domyślnych ustawień dokumentów (kodowanie znaków, META...) lecz po utworzeniu nowej strony żadna z tych wartości nie jest umieszczana - dokument jest całkowicie pusty. Nie wiem czy błąd jest po mojej stronie bo mam coś nie tak w ustawieniach czy to bug programu. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
rm

Edit: Pajączek Pro 5.9.9
Więcej : Domyślne ustawienia dokumentów dla serwisu | Wyświetlone : 4737 | Odpowiedzi : 3


 

Zaloguj


Statystyki

Liczba postów: 23238 • Liczba wątków: 5341 • Liczba użytkowników: 5039

cron