Switch to full style

Teraz jest 28 marca 2024, o 21:34

Nowości Nowości na Pajączek 5 NxG

Mapa strony Pajączek 5 NxG » Dział : Pajączek 5 NxG

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Makrokody - skróty klawiszowe - import export

Witam

Chciałbym zwrócić uwagę na Makrokody, które są naprawdę praktyczną rzeczą bo odpowiednie zdefiniowanie swoich makrokodów zwalnia nas od powtarzających wklepywań zbędnych kodów np. zapytań do MySQL itp.

Od jakiegoś czasu bodajże od wersji 5.8.7 zostało wprowadzone ograniczenie skrótów klawiszowych tj. nie ma możliwości po inicjacji makrokodu Ctrl+J i potem kodów które odpowiadają globalnych skrótów w programie np. Ctrl+J i potem Ctrl+F bo wyskoczy Wyszukiwanie!!! Ogranicza to bardzo i utrudnia w zarządzaniu klawiszami. Bardzo bym ...
Więcej : Makrokody - skróty klawiszowe - import export | Wyświetlone : 6573 | Odpowiedzi : 6


pajączek 5.9.8 roszczerzone szukanie i zmiana - nie działa

Witam
Na początku podziękowanie że został odświeżony pajączek.

Błędy jakie udało mi się wykryć przy korzystaniu to:

1) rozszerzone szukanie i zmiana
-nie działa Wyszukując, pomijaj pliki/foldery przy wszystkich źródłach szukania = nie działa w ogóle nie ma znaczenia czy jest czy nie
-gdy da się źródła szukania = wybrane foldery i doda więcej niż jeden folder to nigdzie nie szuka
2) gdy edytuje się plik CSS i korzysta się z Inspektora CSS np.
border: ...
Więcej : pajączek 5.9.8 roszczerzone szukanie i zmiana - nie działa | Wyświetlone : 6999 | Odpowiedzi : 6


odświeżanie div

Mam na stronie div'a zawierającego zdjęcie z kamery. Jak rozwiązać odświeżanie samego zdjęcia bez odświeżania całej strony? Czy można wyłączyć odświeżanie strony (tak żeby nawet F5 nie działał) ?
Więcej : odświeżanie div | Wyświetlone : 4173 | Odpowiedzi : 2


Problem z szyfrowanym FTP

Witam!

Od 2 ostatnich wersji zmienił się chyba klient FTP. A poprzedniej wersji pojawiło się upierdliwe okienko z kodowaniem, na szczęści w aktualnej zniknęło. Ale pozostał problem z szyfrowanym FTP. Mogę się połączyć z serwerem, przeglądać katalogi ale gdy próbuje otworzyć plik dostaje komunikat: Próba połączenia z serwerem nie powiodła się (550..."

Log:
(otwieranie) < 220 ProFTPD 1.3.3a Server (xxxxxxxx.pl)
(otwieranie) > USER xxxx
(otwieranie) < 550 SSL/TLS required on the control channel
(otwieranie) ...
Więcej : Problem z szyfrowanym FTP | Wyświetlone : 8358 | Odpowiedzi : 8


Weryfikacja CSS

W arkuszu css wstawiłem:
body {
background: url(logos.jpg) no-repeat center center fixed;
-webkit-background-size: cover;
-moz-background-size: cover;
-o-background-size: cover;
background-size: cover;
}
Strona działa poprawnie, tło wyświetlane jest na całym ekranie, niezależnie od rozdzielczości - i o to mi chodziło. Jednak próba weryfikacji/zgodności z CSS3 generuje błędy:
Komunikat weryfikacji składni Nazwa pliku
Błąd: Nieznana właściwość "-moz-background-size"! style.css
Błąd: Nieznana właściwość "-webkit-background-size"! style.css
Błąd: Nieznana właściwość "background-size"! style.css
Błąd: Nieznana właściwość "-o-background-size"! style.css
W/g Pajączka są to ...
Więcej : Weryfikacja CSS | Wyświetlone : 3663 | Odpowiedzi : 1


kłopod z numerowaniem linii

Po którejś z aktualizacji zauważyłem że przycisk odpowiadający za numerację linii nie działa. Numerowanie nie ma i przy "wciśniętym" i "niewciśniętym".

Pozdrawiam
Więcej : kłopod z numerowaniem linii | Wyświetlone : 3370 | Odpowiedzi : 1


okno nawigatora

znalazłem takie coś jak okno nawigatora wygląda całkiem ciekawie tylko dlaczego jak kliknie się na liście zaimportowane skrypty w który kol-wiek plik to wyskakuje błąd plik nie istnieje mimo że istnieje skrypt działa wiec wszystkie pliki się prawidłowo importują a pajączek nie potrafi tego znaleźć
podgląd pajączka także działa prawidłowo ???

ps. czy jest jakiś racjonalny powód zmuszania mnie do zmiany mojego hasła na form na tak skomplikowane abym go nie zapamiętał prawie za każdym ...
Więcej : okno nawigatora | Wyświetlone : 3616 | Odpowiedzi : 1


Podgląd na żywo przy edycji css w odrębnym katalogu

Witam,

o matko 10 lat mnie tu nie było hehe :mrgreen:

Mam takie pytanie, otóż chodzi mi o edycję cmsa, te podstawowe pseudo lay nadają się jedynie na... w sumie do niczego. No, ale na szczęście są od tego profesjonaliści, którzy udostępniają swoje skórki na różnych płatnych portalach.

Sprawa wygląda tak, chciałbym mieć na żywo podgląd strony z host przy edycji odrębnego pliku css w innym ...
Więcej : Podgląd na żywo przy edycji css w odrębnym katalogu | Wyświetlone : 4706 | Odpowiedzi : 2


zbędne pliki

Witam, na 'obcym' serwerze www mam mishmash. Czy Pajączek w najnowszej wersji ma funkcję usunięcia np. na połączeniu ftp nieważnych, niewykorzystywanych plików html i php oraz grafik?
Więcej : zbędne pliki | Wyświetlone : 4339 | Odpowiedzi : 2


Nowa wersja Pajączka 5.9.8 !

Zapraszamy do pobrania najnowszej wersji Pajączka, czyli naszego programu dla webmasterów, wspomagającego tworzenie stron WWW i aplikacji internetowych. W nowej wersji blisko 100 zmian i poprawek. Poprawiliśmy mechanizmy publikowania FTP, wprowadzając funkcję bezpiecznego zapisu dokumentów edytowanych z serwera (domyślnie wyłączona). Ulepszyliśmy wewnętrzne (niewidoczne) mechanizmy edycyjne, jak i te widoczne (np. zarządzanie otwartymi dokumentami, publikowanie poprzez drag&drop zakładek, itp), dodane zostało nowe narzędzie generatora tekstów „Lorem Ipsum” oraz nowy kurs HTML!. W tej wersji również zmianie ...
Więcej : Nowa wersja Pajączka 5.9.8 ! | Wyświetlone : 16243 | Odpowiedzi : 20


 

Zaloguj


Statystyki

Liczba postów: 23238 • Liczba wątków: 5341 • Liczba użytkowników: 5039