Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Teraz jest 28 marca 2024, o 21:51

Nowości Nowości na PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Mapa strony PHP, Perl, SQL, CGI, XML... » Dział : PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.




Jak stworzyć prawa dostępu oparte o grupy sesji lub rangi?

Witam!

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak można stworzyć prawa dostępu oparte na grupach sesyjnych lub rangach.

Chodzi mi o to, że jest np 6 stron, na które logują się użytkownicy i w jaki sposób zrobić tak, żeby okreslona grupa użytkowników mogła modyfikować dane np na stronie 4 a druga grupa użytkowników na stronie 2.
Czyli np projektant mógłby wstawiać dane na stronie nr 6, a grafik mógłby tylko oglądać ją, natomiast na stronie 2 ...
Więcej : Jak stworzyć prawa dostępu oparte o grupy sesji lub rangi? | Wyświetlone : 6002 | Odpowiedzi : 1


Jak zrobić stronę pokazującą stan i status usera w panelu?

Witam wszystkich!

Stworzyłem następującą tabelkę: http://www.wklej.org/id/25246/, w której są następujące pola: checkbox, stan, status, nazwa, przebywanie i pole do usuwania wiersza.

Ta tabelka jest jednym z elementów panelu administratora.

Moje pytanie dotyczy tego jak zrobić skrypt, który po zalogowaniu użytkownika będzie podawał jego nazwę, stan (czyli tak- jest zalogowany, NIE- nie jest zalogowany), poda status/prawo dostępu albo nazwę grupy (czyli printer- może drukować itd.) i dalej godzinę i datę ostatniego logowania na stronie?

Powyższa strona ...
Więcej : Jak zrobić stronę pokazującą stan i status usera w panelu? | Wyświetlone : 5544 | Odpowiedzi : 1


Krzywa beziera w PHP

Witam, mam pytanie w jaki sposób przy użyciu biblioteki GD lub czegoś innego (byle by w php), narysować krzywą beziera? Potrzebuję aby się dynamicznie wykrzywiała w zależności od wprowadzonych wartości.
Więcej : Krzywa beziera w PHP | Wyświetlone : 5067 | Odpowiedzi : 1


Rozpoznawanie telefonu komórkowego

Nie wiem do jakiego działu to dać, PHP, czy html, czy javascript bo kompletnie nie wiem jak to działa :). Jak napisać wykrywanie czy user strony korzysta z komputera czy telefonu komórkowego bądź pocketPC, zależy mi na tym żeby to nie miało skryptów które działają tylko pod bardziej zaawansowanymi systemami jak Windows Mobile, ma to działać nawet na najprostszych nokiach za 150 zł. Chodzi o to że ...
Więcej : Rozpoznawanie telefonu komórkowego | Wyświetlone : 6140 | Odpowiedzi : 3


[SQL] Wyszukiwanie + wyrażenia regularne

Witam,

Czy da się jakoś prosto napisać w wyrażeniach regularnych taką regułę, która znajdzie w bazie np. słowo "rolki", ale żeby pominęło słowo "deskorolki"?

Próbowałem jakoś tak, ale mi nie wyszło:

REGEXP '^**rolki'

Ma ktoś jakiś pomysł, jakby to można było napisać?
Z góry dzięki i pozdro
Więcej : [SQL] Wyszukiwanie + wyrażenia regularne | Wyświetlone : 8421 | Odpowiedzi : 2


obsługa formularza

Więcej : obsługa formularza | Wyświetlone : 12052 | Odpowiedzi : 13


polskie znaki w PHP

Więcej : polskie znaki w PHP | Wyświetlone : 7011 | Odpowiedzi : 4


SZABLON STRONY WWW W PHP

Więcej : SZABLON STRONY WWW W PHP | Wyświetlone : 5598 | Odpowiedzi : 2


 

Zaloguj


Statystyki

Liczba postów: 23238 • Liczba wątków: 5341 • Liczba użytkowników: 5039

cron