Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Teraz jest 28 marca 2024, o 09:18

Nowości Nowości na cream.software forum

Mapa strony cream.software forum » Dział : cream.software forum

Rozmowy na temat oprogramowania i technologii

problem z kluczem aktywacji

Witam,

mam problem z aktywacja Waszego programu. Otóż nabyłem go 2005-05-09 i zawsze działał na jednym komputerze, który teraz postanowiłem zmienić na nowszy.

Ściągnąłem i zainstalowałem najnowszą wersję ale nie mogę nigdzie znaleźć licencji. Mam kopertę od Was a w niej fakturę zakupu oprogramowania i to wszystko ..... po 8 latach nie pamiętam czy ona była w kopercie czy przychodziła mailem, czy wystarczyło się gdzies zarejestrować.

Zdaje się że w 2002 roku nabyłem u Was ...
Więcej : problem z kluczem aktywacji | Wyświetlone : 3590 | Odpowiedzi : 1 | Dział : Pajączek 5 NxG


Sprawdzanie składni - problem

Dzień dobry.
Piszę stronę w html5. Nagłówek dokumentu: <!DOCTYPE html>
Sprawdzam składnię, wchodzę w : Weryfikacja kodu --> Sprawdź składnię --> Sprawdź składnię znaczników
W odpowiedzi dostaję listę błędów takich jak:

Błąd: Znacznik <div...> nie może znajdować się wewnątrz znacznika <div> index.html 85

Taki sam komunikat jest we wszystkich liniach, w których mam div.
Sprawdziłem walidatorem W3C, który nie pokazuje tego błędu.
Sprawdziłem też moją inną stronę napisaną w xhtml 1.0 i Pajączek nie pokazuje ...
Więcej : Sprawdzanie składni - problem | Wyświetlone : 3267 | Odpowiedzi : 1 | Dział : Pajączek 5 NxG




Problem z kodowaniem znaków francuskich

Choćbym nie wiem jak się starał zmieniać ustawienia Pajączka to nie mogę poprawnie wkleić do Pajączka 5.9.8 francuskiego znaku: è

Zamiast tego pojawia mi się zawsze coś takiego, dwa znaki: e`

Da się to jakoś ustawić, czy to jest błąd w programie?
Więcej : Problem z kodowaniem znaków francuskich | Wyświetlone : 4376 | Odpowiedzi : 3 | Dział : Pajączek 5 NxG


Do Admina - jak to w końcu jest w Pajączku z PHP

Dzień dobry.
Na początek cytat z tekstu opisującego możliwości Pajączka (chodzi o php): ..."Dostępne jest narzędzie dynamicznego podglądu, automatycznie aktualizowane po każdej zmianie w treści strony. Aplikacje PHP mogą być łatwo testowane na lokalnym komputerze przy użyciu funkcji mapowania, która jest wbudowana w program."
Pół dnia zmarnowałem, żeby podejrzeć w Pajączku plik php. Wszystko wykonywałem zgodnie z instrukcją: własności serwisu -> mapowanie podglądu i synchronizacji -> mapowanie podglądu -> w ustawieniach mapowania w pierwszym oknie ...
Więcej : Do Admina - jak to w końcu jest w Pajączku z PHP | Wyświetlone : 6499 | Odpowiedzi : 4 | Dział : Dla bardzo początkujących


Jaką wybrać stronę kodową

Dzień dobry.
Gdy uczyłem się pisać w HTML-u, była mowa o tym, że żeby uzyskać polskie znaki na stronie trzeba wstawić taki kod do sekcji meta: <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />.
Teraz czytam o HTML5 i tu jest już mowa o UTF-8, Nie znalazłem ani słowa o iso-8859-2.

Mam zamiar napisać stronę w HTML5. Skorzystałem z szybkiego startu w Pajączku i uzyskałem poniższy kod:
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<title>próba</title>
<meta charset="iso-8859-2" />
<meta name="Keywords" content="" ...
Więcej : Jaką wybrać stronę kodową | Wyświetlone : 7384 | Odpowiedzi : 5 | Dział : Dla bardzo początkujących


Walidacja

Dzień dobry.
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

Powyżej wstawiłem dwie pierwsze linijki kodu. Stronę poddałem walidacji i poniżej wkleiłem to co mi wyskoczyło. Nie wiem jak naprawić ten błąd. Czy ktoś może mi pomóc. Z góry dziękuję.


The W3C CSS Validation Service

W3C CSS Validator results for file://localhost/TextArea (CSS level 3)

* Jump to:
* Errors (1)

W3C CSS Validator results for ...
Więcej : Walidacja | Wyświetlone : 3558 | Odpowiedzi : 0 | Dział : Dla bardzo początkujących


Mezzmo - problem z dyskiem sieciowym

Witam
Mam taki proble. Podłaczyłem do routera (TP-Link TL-WDR4300) przez USB, dysk sieciowy. Dysk jest normalnie widoczny z całą zawartością na komputerze, na którym zainstalowany jest również serwer mezzmo. Serwer mezzmo widzi katalogi i pliki mediów z tego dysku. Poprzez serwer na komputerze można oddtwarzać dowolne media z niego. Natomiast kiedy uruchomię serwer na TV sony bravia, serwer widzi katalogi z tego dysku, natomiast nie widzi plików (żadnych, ani filmów, ani zdjęć, ani muzyki). TV ...
Więcej : Mezzmo - problem z dyskiem sieciowym | Wyświetlone : 7615 | Odpowiedzi : 3 | Dział : Inne nasze programy


Zaokrąglenia, CSS3 a Pajączek.

W arkuszu zewnętrznym wpisuję:
border-top-left-radius: 8px;
border-top-right-radius: 8px;
border-bottom-left-radius: 8px;
border-bottom-right-radius: 8px;
W pajączku jest to podświetlone na czerwono i na podglądzie nie ma efektu, natomiast w przeglądarkach, które mam zainstalowane w komputerze zaokrąglenia są widoczne.
Jestem początkujący i w związku z tym mam kilka wątpliwości:
- czy to oznacza, że w pajączku nie ma wsparcia dla CSS3,
- proszę o radę: używać CSS3 czy CSS2 z obawy, że nie wszystkie przeglądarki będą prawidłowo wyświetlały ...
Więcej : Zaokrąglenia, CSS3 a Pajączek. | Wyświetlone : 4154 | Odpowiedzi : 1 | Dział : Dla bardzo początkujących


Nowy Pajączek 5.9.9 ze wsparciem dla HTML 5

Zapraszamy do pobrania najnowszej wersji Pajączka, czyli naszego programu dla webmasterów, wspomagającego tworzenie stron WWW i aplikacji internetowych. W nowej wersji wsparcie dla HTML i blisko 70 innych zmian i poprawek.

http://www.creamsoft.com/blog/pajaczek- ... la-html-5/
Więcej : Nowy Pajączek 5.9.9 ze wsparciem dla HTML 5 | Wyświetlone : 11869 | Odpowiedzi : 10 | Dział : Pajączek 5 NxG


 

Zaloguj


Statystyki

Liczba postów: 23238 • Liczba wątków: 5341 • Liczba użytkowników: 5039

cron