Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Teraz jest 28 marca 2024, o 13:06

Nowości Nowości na cream.software forum

Mapa strony cream.software forum » Dział : cream.software forum

Rozmowy na temat oprogramowania i technologii

Gradienty

Dzień dobry.
W arkuszu stylów mam takie wpisy:
html, body { background-color: #c0c;
background-image: repeating-linear-gradient(#c0c 0, #c0c 10px, #c3f 10px, #c3f 20px);
color: #fff;
margin: 0;
padding: 0;
border: 0;
text-align: center;
font-family: arial, tahoma, calibri, verdana, helvetica, 'times new roman', sans-serif;
font-size: 14px }
...
#topfotki { width: 940px;
min-height: 1000px;
margin-left: auto;
margin-right: auto;
background-color: #c0c;
background-image: repeating-linear-gradient(#c0c 0, #c0c 10px, #c3f 10px, #c3f 20px)}
...
#menu, #podmenu { background-color: #c0c;
background-image: repeating-linear-gradient(#c0c ...
Więcej : Gradienty | Wyświetlone : 5574 | Odpowiedzi : 3 | Dział : HTML i tworzenie stron WWW


Jak dodać hiperłącze

Witam czy istnieje jakiś skrót do dodania hiperłącza ? jak np w innych programach poprzez Ctrl+H ? z menu tez nie wiem gdzie dodać takie hiperłącze próbowałem na odsyłacze ale chyba to nie to.
Więcej : Jak dodać hiperłącze | Wyświetlone : 4941 | Odpowiedzi : 1 | Dział : Pajączek 5 NxG


Kiedy Pajączek 6?

Witam,
Chciałbym odnowić licencję na pajączka, ale najnowsza wersja niewiele wnosi względem 5.9.8, na której się zatrzymałem. Kiedy zatem można spodziewać się nowej wersji, ze zmianami w interfejsie użytkownika, o których jest dyskusja w wątku o propozycjach zmian?Jakie nowości przyniesie następna generacja pajączka?
Więcej : Kiedy Pajączek 6? | Wyświetlone : 6145 | Odpowiedzi : 2 | Dział : Pajączek 5 NxG


[Ocena] Moja strona o obliczeniach i nie tylko

Proszę o ocenę mojej strony o obliczeniach i pokrewnych im zagadnieniach. Jest to strona bardziej hobbistyczna i dopiero ją rozwijam (jeszcze sporo mam tematów mam do dodania), więc nie wszystkie działy tam się znajdujące zostały dobrze jeszcze rozbudowane, ale spokojnie, wszystko w swoim czasie albo nieco później.

http://www.obliczeniowo.jcom.pl
Więcej : [Ocena] Moja strona o obliczeniach i nie tylko | Wyświetlone : 4410 | Odpowiedzi : 2 | Dział : Offtopic czyli tematy niezwiązane


Gdzie się podziały Ustawienia schematu?

Witam, od kilku godzin usiłuję znaleźć w Galerniku Ustawienia schematu galerii. Po reinstalacji systemu i ponownym zainstalowaniu programu zniknął ten odsyłacz z menu, choć w pomocy jest napisane, że to serce programu! Nie wiem, czy zostało to gdzieś ukryte, czy ja oślepłam, uprzejmie proszę o jakąś wskazówkę! Z góry dziękuję!
Więcej : Gdzie się podziały Ustawienia schematu? | Wyświetlone : 6296 | Odpowiedzi : 2 | Dział : Inne nasze programy


Zawieszanie się Pajączka podczas uruchaminia

Witam!
Pajączek uruchamia mi się od razu zawieszony :( Przez dwa miesiące działał bez problemów i nagle, po jednym z restartów systemu, przestał działać. Pajączek był włączony, podczas zamykania sytemu.

Po włączeniu programu pokazuje się zawieszone okno, z którym nic się nie da zrobić. Wysyłam zrzut ekranu.
Korzystam z Windows 8 i Pajączka Professional v5.9.9.

Pozdrawiam i proszę o pomoc,
Gadi

Obrazek
Więcej : Zawieszanie się Pajączka podczas uruchaminia | Wyświetlone : 6796 | Odpowiedzi : 5 | Dział : Pajączek 5 NxG


Drobne błędy w programie

Wykryłem dwa drobne błędy w Pajączku, jeden jest mały, drugi bardziej poważny (przynajmniej dla mnie). Otóż korzystam z Inspektora MySql, gdzie w zakładce zawartość można dodawać rekordy do edytowanej tabeli oraz wprowadzać zmiany. I tu pierwszy problem mój się pojawia: dodając nowy wiersz i wprowadzając dane do niego nie aktywuje się przycisk zapisu zmian w bazie danych po prawej stronie okienka. Dopiero przez przypadek odkryłem, że przycisk ten się uaktywnia, gdy użyję rolki do przewijania ...
Więcej : Drobne błędy w programie | Wyświetlone : 12987 | Odpowiedzi : 11 | Dział : Pajączek 5 NxG


Ocena forum (layout)

Więcej : Ocena forum (layout) | Wyświetlone : 3462 | Odpowiedzi : 0 | Dział : Offtopic czyli tematy niezwiązane


Problem z kodawaniem znaków (single quote) plikach .sql

Zauważyłem dziwną sytuację z kodowaniem znaków w plikach .sql (MySQL), gdzie zwyczajowo teksty są zrzucane w ' (single quote).
Niestety zrzut jest spory, a potrzebuje na raz zmienić błędny ciąg \' (slash + single quote) na ' (czyli bez slasha i htmlowo).

Problem zrobił się gdy zapisałem plik i odczytałem na nowo. Nagle wszystkie ' zmieniły się na ' przez co plik .sql się kompletnie "rozjechał".

Nie jest istotne, czy plik zapisany na ftp (linux), ...
Więcej : Problem z kodawaniem znaków (single quote) plikach .sql | Wyświetlone : 3479 | Odpowiedzi : 0 | Dział : Pajączek 5 NxG


Strona do oceny

Witajcie proszę o ocenę mojej nowej strony: http://stankiewicz-art.pl - Wasze sugestie będą mile widziane.
Więcej : Strona do oceny | Wyświetlone : 5280 | Odpowiedzi : 1 | Dział : Offtopic czyli tematy niezwiązane


 

Zaloguj


Statystyki

Liczba postów: 23238 • Liczba wątków: 5341 • Liczba użytkowników: 5039

cron