Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.
Odpowiedz

odczytywanie źródła przez Pajaka 5.3.0

20 września 2004, o 09:55

Witam wszystkich,
sprawa wygląda następująco - ustawiłem Pajaka jako program który zastępuje mi windowsowy notatnik i defaultowo odpala się przy odczycie źródła strony (IE -> widok -> źródło lub prawy przycisk myszy -> Pokaż źródło) - i teraz Pajak wypisuje mi, że "ten .... plik nie znajduje się na liście plików obsługiwanych przez Pajączka" - mimo to otwieram go, a kod nie jest kolorowany przez żaden schemat (wiem, że może to jest rzecz normalna ponieważ Pająk nie zna rozszerzenia otwieranego pliku, ale na podstawie deklaracji może się domyśleć ... ????!!!!)

chciałbym uzyskać efekt automatycznego kolorowania otwieranego kodu !!!

Pzdr,

20 września 2004, o 10:08

dodaj to rozszerzenie w konfiguracji kolorować (gdzieś w opcjach programu .. dokładnie nie pamiętam miejsca)

20 września 2004, o 10:41

pliki otwierane tak jak napisałem powyżej (pokaż źródło) nie posiadają rozszerzenia, więc siłą rzeczy nie mogę nic z tym zrobić - może w pająku jest możliwość ustawienia kolorowania dla wszystkich innych plików nie znajdujących się na liście plików ????? - uważam, ze jeżeli jeszcze nie ma tej funkcji to jest ona konieczna !!! :!: :!:

20 września 2004, o 11:35

Taka funkcja już jest i to jeszcze od czasów Pajączka 2000 :-) Jest to tzw. "domyślny schemat kolorowania" oznaczony czerwoną kulką na liście schematów w ustawieniach programu. Niestety w ostatniej wersji Pajączka ustawienie to nie jest brane pod uwagę. Zostanie poprawione w kolejnej wersji.

20 września 2004, o 11:50

bardzo dziękuję - już nie mogę się doczekać :!: :!:
z uwagi na to , iż Pajak wspiera mnie dosyć często - ta funkcjonalność bardzo pomoże mi w pracy :!: :!: i może nie tylko mi ...

Pzdr,
Odpowiedz