Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom tworzenia grafiki na potrzeby WWW, obróbki zdjęć, korzystania z programów graficznych, etc.
Odpowiedz

Odsyłacze !!!

26 marca 2005, o 13:34

Zrobiłem stronkę o zdjęciach zrobionych przeze mnie. Zrobiłem działy z tymi zdjęciami, noi oczywiście odsyłacze z małych obrazków do orginalnego formatu zdjęcia. I po zapisaniu tej strony i po jej uruchomieniu wszystko ładnie się wyświetla, odsyłacze działają, ale gdu zamieszcze stronę na necie to odsyłacze nie działają, nawet nie ma tych małych zdjęć, są X. I jak sprawdzam w pajączku weryfikację odsyłaczy to mam komunikat: "Niezgodna wielkość liter", ale sprawdzałem i wszystko się zgadza. Czego może być powód ?? Pomocy :(

Odsyłacze !!!

26 marca 2005, o 13:59

moze podaj adres strony, moze to wygladac na to, ze w kodzie masz np.
<img src="Obrazek.gif">
a na serwerze plik: obrazek.gif

co na serwerach opartych unixowym oprogramowaniu ma znaczenie. Najlepsza zasada jest nazywanie plikow malymi literami, bez polskich znaczkow, bez spacji.

Ale czekamy na adres stronki skoro juz jest na serwerze.

Odsyłacze !!!

26 marca 2005, o 15:47

Ja miałem ten sam problem kiedy dałem w źródle zdjęcie 1.jpg a w rzeczywistości był to plik 1.JPG . Niby nie ma różnicy a wszystko zmienia i teraz wole zamiast cyfr nadawać pełne nazwy i co najważniejsze bez odstępów. Najgorsze jest to że moja strona przestała działać :-( Minusy darmowego serwera

Odsyłacze !!!

26 marca 2005, o 17:06

@jaroslavus
to nie kwestia darmowego serwera ze 'widzi' roznice pomiedzy plikiem 1.jpg a 1.JPG !
Zamiast odstepow warto stosowac podkreslenie, np. dluga_nazwa_pliku.jpg

Na serwerach unixowych tak jest ze 'wielkosc ma znaczenie' :-D

Odsyłacze !!!

26 marca 2005, o 18:08

Nie o to chodzi mi po prostu nie działa teraz strona bo padł serwer, a nie dlatego że mam inaczej wpisane nazwy obrazków (z tym nie ma preblemu).

Odsyłacze !!!

26 marca 2005, o 18:11

dlatego ja zawsze twierdze, ze lepszym rozwiazaniem jest nie tak wypasiony platny serwerek (nawet najtansza opcja) niz super wypasiony darmowy!

28 marca 2005, o 09:56

Wielkie dzięki, Pan Spec miał rację :) plik miał rozszeżenie .JPG, a ja wpisałem .jpg :) Takie małe niedopatrzenie z mojej strony. To jest moja pierwsza stronka i już jedna z osób wpisanych do księgi gości poczuyła mnie że mogłem zrobić ją na ramkach. Ale ja nie bardzo jeszcze umiem. Przydałby mi sie jakiś kurs HTML, PHP itp. Wasz program jest po prostu PIERWSZA KLASA. Wielu znajomych polecało mi Wasz produkt. Po wypłacie planuje kupić Pajączka Standard, bo bardzo mi sie spodobał. Dziękuje.

28 marca 2005, o 12:18

28 marca 2005, o 19:18

Odpowiedz