Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.
Odpowiedz

Pajączek się nie uruchamia, kod wyjątku: 0xc0000005

24 lutego 2008, o 15:17

Hej!

Zainstalowałem sobie dzisiaj nowy sterownik do mojego tabletu Wacom. Po restarcie systemu, gdy próbuję uruchomić pajączka pojawia mi sie jedynie okno systemu: "Pajączek NxT Professional przestała działać".

W dzienniku zdarzeń systemu odnajduję takie wpisy:

Aplikacja powodująca błąd Pajaczek.exe, wersja 5.7.0.2056, sygnatura czasowa 0x2a425e19, moduł powodujący błąd unknown, wersja 0.0.0.0, sygnatura czasowa 0x00000000, kod wyjątku 0xc0000005, przesunięcie błędu 0x0161b530, identyfikator procesu 0xc2c, godzina rozpoczęcia aplikacji 0x01c876ef8a8a8033.

Generalnie różnią się tylko indentyfikatorem procesu i godziną rozpoczęcia aplikacji.

W czym problem? Co jest nie tak? Wczoraj było wszystko OK.
Zaraz sprobuję wywalić to nowe oprogramowanie do tabletu. Zobaczymy, czy to pomoże.
A póki co - leżę i kwiczę, bo nie mam na czym pracować... :(

Edit:
Zrobiłem reinstalację - nie pomogło.
Przywróciłem system (Vista Ultimate 64b) do punktu przywracania sprzed 2 dni - nie pomogło..... PAJĄCZEK ZDECHŁ! :\

Kto mi pomoże, bo bez Pajączka nie mogę pracować, a to już jest czarna rozpacz! :(


Edit: Sytuacja opanowana!

Przypomniałem sobie, że kilka dni temu grzebałem w najnowszej wersji programu TheBat! i doszedłem do informacji o DEP, że nie jest włączone. Więc sobie włączyłem, ale nie zrobiłem od razu restartu systemu, bo miałem otwartych za dużo rzeczy i musiałem skończyć. Ostatecznie zapomniałem o restarcie. A że na noc nie wyłączam systemu, tylko go hibernuję, to niestety pierwszy restart był dopiero dzisiaj po instalacji nowego drivera. No i dopiero dzisiaj się uruchomił DEP.
Zatem go wyłączyłem, zrestartowałem system i.... wszystko jest już OK.

Zatem problem zażegnany a my mamy taki wniosek: Pajączek NxG 5.7.0.2056 nie działa z włączonym DEP, co należy zrewidować. :)

Dzięki Bogu mam już problem z głowy i nie muszę robić reinstalki systemu - od ponad roku Vista działa ślicznie, stabilnie jak skała, więc po co przy niej dłubać?! :) Oby jak nadłużej tak było. Poprzednia instalacja Windowsa XP miała 3 lata i 8 miesięcy i chodziła miodnie; potem ją reinstalowałem po zmianie dysku twardego na większy. Zatem jak widać: Microsoft robi całkiem stabilne systemy, tylko niestety jesteśmy zbyt uprzedzeni. :)

Pzdr. :)
Adam

Pajączek się nie uruchamia, kod wyjątku: 0xc0000005

27 lutego 2008, o 20:23

Przepraszam, że dopiero teraz tutaj zaglądam. Faktycznie DEP może być rozwiązaniem na problemy w systemie 64 bitowym, gdyż Pajączek powstaje na 32 bity. Cieszę się, że sytuacja jest opanowana.
Odpowiedz