Switch to full style
Galernik, SpamRebel, Mezzmo, Download Studio, Recover My Files / Photos, programy AVS Audio / Video Converter / Editor i inne.
Odpowiedz

Podpisy pod zdjęciami

2 kwietnia 2006, o 11:50

Witam, w jednym z postow przeczytałem, że pytanie, które chcialbym zadac juz bylo. Ale nie moge znaleźć na nie odpowiedzi, więc pytam....
Galernika chcialbym uzyć do prezentacji moich produktów, więc pod każdym zdjęciem powiększonym potrzebowalbym dodać opis produktu i jego parametry. Dotychczas wpisuję to do podpisu obrazka. W efekcie treść ta wyswietla się w "dymku" po najechaniu kursorem, ale nie pod zdjęciem. Czy coś robię nieprawidlowo? Również, jak w jednym z postów sugerowano, chcialbym każde zdjęcie firmować moim logo celem zabezpieczenia praw autorskich (w miejsce dotychczasowego znaczka z wersji nielicencjonowanej)
Kiedy planujecie wydanie kolejnej, uwzględniającej wszystkie sugestie wersji? Programik podoba mi się i chciałbym zakupić licencję. Mam mnóstwo zdjęć przygotowanych do prezentacji.

Podpisy pod zdjęciami

3 kwietnia 2006, o 14:05

Witaj.
Co do opisów zdjęć, to można je samemu dodać w definicji szablonu. Można też utworzyć swój własny szablon, który będzie zupełnie przystosowany do Twoich potrzeb.
Co do własnego logo na zdjęciach lub innych takich rzeczy, to z tego co wiem Reggi ma to w planach, ale kiedy będzie nowa wersja, to już tego nie wiem niestety.

3 kwietnia 2006, o 20:48

Dzięki za powyższą odpowiedź.
Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie - czy po zakupie licencji jest możlwość, by logo Galernika nie bylo widoczne, nie wystepowalo na żadnej stronie - program byl po prostu neutralny ? Pozdrawiam

3 kwietnia 2006, o 21:18

Tak - jest w opcjach

2 stycznia 2007, o 16:15

Aby dodać logo graficzne lub tekst na zdjęciu trzeba zainstalować doskonały darmowy programik Bartłomieja Barona "Image Signature". Po wygenerowaniu galerii do tego programiku wprowadzamy fotki z katalogu większych i jednym kliknięciem mamy sygnowane fotografie wcześniej ustalonym w programie znakiem lub napisem w miejscu dowolnie ustalanym odpowiednimi parametrami. Programik jest doskonały i bardzo prosty w obsłudze, zawiera wszelkie niezbędne opcje i jest "po naszemu". Znalazłem go niedawno na jakiejś płytce czasopisma komputerowego /v 1.5.0/, efekty możesz zobaczyć w moich galeriach na noworadomsk.pl Pozdrawiam wszystkich posiadaczy GALERNIKA, to jest to co było nam potrzebne.

7 stycznia 2007, o 00:00

A może prościej jest użyć opcji w galerniku, takiej jak na przykład znak wodny?
Ustawienia schematu galerii=>Ustawienia obrazów=>Skalowanie i efekt dużych obrazów=>Znak wodny.
Co prawda trzeba najpierw zrobić jakieś znak w programie graficznym, ale robi to się raz. I nie trzeba do tego żadnych innych programów.
Chociaż to pytanie padło dawno temu i opcja może dopiero się pojawiła, ale jest :P

7 stycznia 2007, o 00:16

Zobacz ten program a przekonasz się jakie to wspaniałe i proste narzędzie. Robisz co chcesz i w takim miejscu na fotce w jakim chcesz. Ta sprawa jest poruszana w temacie /Wygląda na bardzo dobre narzędzie/ gdzie zbierane są sugestie do nowych wersji Galernika.

29 stycznia 2007, o 21:06

Odpowiedz