Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.
Odpowiedz

Położenie kursora w pliku - błąd [beta 5.9.1.10]

3 kwietnia 2010, o 03:10

Witam!
Po aktualizacji do bety 5.9.1.10 zauważyłem jeden bardzo irytujący szczegół. Podczas przełączania się pomiędzy otwartymi plikami, program nie pamięta pozycji kursora tylko wyświetla początek pliku niezależnie która linię się edytuje - żeby wyświetlić ostatnią edytowaną linię trzeba przewijać cały plik. Przy pliku do 20 linii to nie ma za bardzo znaczenia, ale przy edycji złożonyjch plików po 400-500 linii zaczyna to być irytującym bardzo problemem. Problem występuje we wspomniaej wersji zarówno na Win Xp Sp3 jak i Win 7 Home Premium. Wersja 5.9.1.9 nie miała tego problemu.

Bardzo prosze zerknąć w miarę możliwości na opisany problem.
Dziękuję!

6 kwietnia 2010, o 08:12

Mam ten sam problem i bardzo on utrudnia pracę z programem

7 kwietnia 2010, o 19:16

W związku z tym, że problem nie występuje wyłącznie u mnie a nikt z CS jeszcze nie odpowiedział na posta, czy jest jakaś możliwość pobrania wcześniejszej wersji beta, która nie miała tego błędu? Chodzi o 5.9.1.9. A może ktoś z userów ma na dysku? Niestety nie archiwizuję instalatorów i nie mam wczesniejszej wersji, a to chyba przynajmniej na razie rozwiązałoby problem.
Z góry dzięki!

9 kwietnia 2010, o 12:50

To problem z wersję beta, jak to bywa z betami. Wkrótce finalna 5.9.2 gdzie problem będzie rozwiązany.

9 kwietnia 2010, o 14:25

A "wkrótce" to tak mniej więcej ile? :wink: Bo jeśli tydzień, dwa to świetnie, ale jeśli miesiąc, to jest szansa na dostęp do starszej wersji beta? Ja pracuję zawodowo na Pająku, więc problem opisany powyżej jest naprawdę uciążliwy. Dzięki!

9 kwietnia 2010, o 15:32

Jutro lub w poniedziałek.

9 kwietnia 2010, o 15:55

Rewelacja! Dzięki wielkie.

9 kwietnia 2010, o 22:18

Już.

9 kwietnia 2010, o 22:22

To już nie rewelacja, to mistrzostwo :D
Dzięki wielkie, przede mną cały weekend klepania w klawiaturkę, dzieki nowej wersji dużo mniej stresującego.
Pzdr
Odpowiedz