Switch to full style
Jeśli jesteś bardzo początkujący i nie wiesz prawie nic na temat tworzenia stron czy też innej tematyki, a chciałbyś zadać pytanie, prosimy, zrób to na tym forum.
Odpowiedz

Problem z jakością zdjęć na stronie ładowanej z internetu.

15 lipca 2013, o 16:06

Dzień dobry.
Zrobiłem stronę, której głównym zadaniem jest prezentowanie zdjęć. Po przesłaniu na serwer (oczywiście przy tworzeniu i przesyłaniu korzystałem z Pajączka) pojawił się problem z jakością zdjęć. Porównuję stronę załadowaną z dysku i z internetu. Zdjęcia na stronie załadowanej z internetu są dużo gorszej jakości. Wydaje mi się, że powinny być jednakowe. Czy ktoś się domyśla gdzie tkwi problem?
Informacje dodatkowe:
-format pliku jpg,
-przy kompresji stosowałem parametr jakości 80,
-objętość pliku na dysku: 71kB, a na serwerze 72489-podana w Pajączku.
Będę wdzięczny za pomoc i z góry dziękuję.

Kontynuuję temat:
Mam dwa komputery i smartfona, na wszystkich urządzeniach jest ten sam problem, zdjęcia ze wczytane ze strony są niewyraźne.
Przez przypadek wcisnąłem ctrl i F5. Strona została odświeżona i obrazek został wczytany do końca. Przypuszczam, że problem jest w kodzie strony lub w pliku jpg.
Stronę starałem się pisać w HTML 5 (nagłówek <!DOCTYPE html>). Pytanie do zaawansowanych: czy jest sposób, żeby wymusić wczytanie obrazka w całości od razu? Np. poprzez wstawienie do sekcji meta jakiegoś znacznika.

Re: Problem z jakością zdjęć na stronie ładowanej z internet

19 lipca 2013, o 16:52

Dodaję informacje.
Obrazki nie wszędzie wczytują się niewyraźne. Wydaje mi się, że nie do końca wczytują się na nowszych urządzeniach i w nowszych wersjach przeglądarek, chociaż nie wszystkich. Podobno samsung galaxy wczytuje poprawnie. Wynika z tego, że jakość pliku jest ok. pozostaje kod strony. Jedną ze stron serwisu przerobiłem na xhtml z nagłówkiem:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
Nic to nie zmieniło, zdjęcie na tej stronie nadal wczytywało się nie do końca (był ten sam efekt - widoczne pola pixeli). W internecie nie znalazłem opisu takiego przypadku. Chciałbym ten problem rozwiązać w czystym html-u, bez skryptów. Czy jest to możliwe?
Strony, dopóki nie będą gotowe można zobaczyć pod adresem:
Może ktoś skieruje mnie we właściwą stronę.
Ostatnio edytowano 23 lipca 2013, o 21:30 przez Ender, łącznie edytowano 1 raz

Re: Problem z jakością zdjęć na stronie ładowanej z internet

22 lipca 2013, o 18:56

Kontynuuję wątek, żeby oszczędzić czasu osobom, które będą miały ten sam problem. Jakość zdjęć przesyłanych przez internet stacjonarny jest OK. Okazało się, że operatorzy internetu mobilnego stosują kompresję plików graficznych: gif, jpg i video, np.T-mobil wszystkim automatycznie nie informując o tym i nie pytając o zgodę. Napisałem do T-mobil, w odpowiedzi dostałem link do strony, na której mogłem pozmieniać ustawienia. Teraz u mnie jakość wyświetlanych zdjęć jest normalna.
Chciałbym jednak, żeby inni użytkownicy internetu mobilnego (którzy nie mają świadomości o kompresji stosowanej przez operatów telefonii komórkowej) mogli oglądać na mojej stronie zdjęcia normalnej jakości. CZY JEST SPOSÓB, żeby wymusić wczytywanie zdjęć bez kompresji stosowanej przez operatorów telefonii komórkowej?

Re: Problem z jakością zdjęć na stronie ładowanej z internet

23 lipca 2013, o 21:28

W końcu udało mi się rozwiązać problem. Certyfikat ssl. W transmisji szyfrowanej nie można dokonywać ingerencji, także teraz obrazki w internecie mobilnym ładują się bez kompresji. Nie zauważyłem też, żeby szyfrowanie wydłużało czas ładowania strony.

Re: Problem z jakością zdjęć na stronie ładowanej z internet

28 grudnia 2013, o 14:21

W sumie to można spróbować jeszcze raz powtórzyć całą operację. Być może za drugim razem będzie już wszystko ok.

Re: Problem z jakością zdjęć na stronie ładowanej z internet

19 stycznia 2015, o 13:48

Ja bym na Twoim miejscu nie poddawala sie tylko sprobowala raz jeszcze zrobic to samo. Moze nastepnym razem sie uda.

Re: Problem z jakością zdjęć na stronie ładowanej z internet

29 stycznia 2015, o 16:05

Fajnie, że podałeś rozwiązanie, borykałem się z tym samym problemem, dzięki:)

Re: Problem z jakością zdjęć na stronie ładowanej z internet

3 marca 2015, o 23:17

I skąd ja to znam, Zibi? :D To forum jawi mi się jako skarbnica bezcennej wiedzy :D
Odpowiedz