Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Brak polfontow po wyswietleniu zawartosci bazy

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Brak polfontow po wyswietleniu zawartosci bazy

Postprzez Kapitan » 8 stycznia 2005, o 00:45

Mam pytanie - gdzie tkwi blad... Wykonuje zapytanie do bazy danych - drukuje mi formularz "n" razy z wartosciami - nazwy druzyn w ktorych wystepuja polskie czcionki, tyle, ze zamiast polfontow w formularzu mam "?" - gdzie zmienic kodowanie? W tabeli normalnie figuruja poprawne nazwy - po pobraniu - widac krzaki. Co jest grane?
Kapitan
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 83
Dołączył(a): 6 stycznia 2005, o 22:20

Brak polfontow po wyswietleniu zawartosci bazy

Postprzez lockoom » 8 stycznia 2005, o 21:49

Baza też musi mieć włączoną obsługę polskich znaków.
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez Kapitan » 9 stycznia 2005, o 02:19

swietnie, dzieki za info :) Apache ma ustawione, php - odpada - zostala baza. Moglbys mi jednak dokladniej wskazac - czego szukac, lub gdzie szukac? Wyedytowalem pliczek z zdaje sie glownymi ustawieniami - i bez efektu... i zdaje sie ze raczej nie chodzi tu o mysqla...nie widzialem w .ini nic procz portu, jezyka w jakim wyswietlane sa komunikaty o bledach itp... Prosilbym o dokladniejsze "namiary"
Kapitan
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 83
Dołączył(a): 6 stycznia 2005, o 22:20

Postprzez Kapitan » 12 stycznia 2005, o 21:20

Kapitan
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 83
Dołączył(a): 6 stycznia 2005, o 22:20

Postprzez kreol » 4 marca 2005, o 00:33

kreol
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 marca 2005, o 00:07

Postprzez Kapitan » 11 marca 2005, o 14:39

Kapitan
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 83
Dołączył(a): 6 stycznia 2005, o 22:20

Postprzez kreol » 23 marca 2005, o 16:12

kreol
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 marca 2005, o 00:07

Postprzez kreol » 23 marca 2005, o 16:37

Własnie sprawdzalem pliki konfiguracyjne. Więc tak: wyszukałem wszystkie pliki "my.ini" i pozmieniałem "latin1" na "latin2". To był w moim przypadku błąd, ponieważ istniały dwa pliki "my.ini", jeden w katalogu "mysql", a drugi w katalogu "windows" i gdy tylko w jednym zmieniłem, to wyświetlanie polskich znaków zależało od tego, który plik się wcześniej załadował. Po zmianie w tych plikach wszystko jest ok. Mam nadzieję, że w jakiś sposób pomogłem.

Pozdrawiam :wink:
kreol
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 marca 2005, o 00:07


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron