Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Konwertowanie znaków - JAK?

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Konwertowanie znaków - JAK?

Postprzez DavidPL » 17 marca 2005, o 11:17

Osiwieć można...
Mam wrażenie że w straszej wersji to okej działało.

Mam serwis gdzie wszystkie znaki kodowane są w ISO-8859-2.
Wybieram z menu Wyszukaj | Rozszerzone wyszukiwanie + konwerter polskich znaków. Wybieram kodowanie docelowe jako UTF-8, katalog w którym ma przeprowadzić konwersję oraz rozszerzenia plików jakie ma konwertować.

1. Jeśli znajdzie polskie znaki w dokumencie dopisuje z bajty do na początku pliku (znacznik kodowania w UTF-8) jednak nie przekonwertuje mi polskich znaków na UTF-8... costawia dalej w ISO-8895-2 :evil:
2. Jeśli nie znajdzie w pliku polskich znaków to na początku pliku nie dopisze owych 3 bajtów, czyli nie konwertuje plików do UTF-8 :evil:
3. Używam zewnętrznego narzędzia do generowania dokumentacji więc w kodzie w komentarzach stosuję:
// <head>
// Jakiś opis itp..
Pająk jeśli znajdzie takie coś to w następnej linii po head, bez znaczków komentarza wstawia deklarację kodowania czyli <META http-equiv="... itd :evil:
4. W skryptach gdzie mam echo '<HTML><HEAD><META http-equiv="...">' nie zamieni mi deklaracji kodowania na iso - gdzie więc zależność która jest w punkcie 3? :evil:

Na koniec pytanie...
Czy znacie jakieś narzędzie którym można przeprowadzić konwersję znaków z ISO-8895-2 na UTF-8, bo z wielko i nieklamaną przykrością stwierdzam że Pajączek 5.4.0 się całkowicie do tego nie nadaje.
DavidPL
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 43
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, o 09:24

Postprzez platekr » 17 marca 2005, o 11:37

platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez DavidPL » 17 marca 2005, o 12:09

DavidPL
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 43
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, o 09:24

Postprzez platekr » 17 marca 2005, o 12:28

platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez DavidPL » 17 marca 2005, o 12:41

DavidPL
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 43
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, o 09:24


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron