Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

jak użyć column-span

Jeśli jesteś bardzo początkujący i nie wiesz prawie nic na temat tworzenia stron czy też innej tematyki, a chciałbyś zadać pytanie, prosimy, zrób to na tym forum.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

jak użyć column-span

Postprzez BigLaach » 21 marca 2005, o 16:58

mam taki kod:

<tr bgcolor="#FFCC66">
<td align="center" class="wewn">Środa - 02.03.2005</td></tr>

w ark.styl.

.wewn {
border-left: 3 double;
border-bottom: 3 double;
border-right: 1 solid;
border-top: 1 solid;
height: 50px;
column-span: 4;
}

dalej oczywiście pozostałe części tabelki <tr><td>........ i to nie działa (łączenie czterech kolumn w jedną pod tytułem "Środa ...."), gdzie błąd, może coś ominąłem?
BigLaach
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 54
Dołączył(a): 22 września 2004, o 22:05

jak użyć column-span

Postprzez lockoom » 21 marca 2005, o 17:48

Po pierwsze obecnie przeglądarki na rynku słabo sobie radzą ze stylami dla tabel. Radzę pozostać, niestety, przy cellpadding, cellspacing itd.
Po drugie column-span to właściwość CSS 3 umożliwiająca podzielenie tekstu w danym elemencie na kilka kolumn i nie ma nic wspólnego z tabelami. No i zapomniałbym - nie jest obsługiwana przez żadną przeglądarkę. W ogóle standard CSS 3 jest na razie tworzony i szczątkowo zaimplementowany w nielicznych przeglądarkach.
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46


Powrót do Dla bardzo początkujących

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron