Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

pliki .inc

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

pliki .inc

Postprzez Patryk300 » 23 marca 2005, o 20:02

Mam do was foruwicze pytanie:
Do czego służą pliki .inc?
Zadaje to pytanie bo dotychczas posługiwałem się tylko rozszerzeniem .php a dzisiaj spotkałem się z rozszerzeniem inc.php

Za odpowiedzi wielkie thx
Patryk300
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 stycznia 2005, o 21:31

pliki .inc

Postprzez LEMUR » 23 marca 2005, o 20:19

inc - od include (pliki includowane)

ja korzystam z rozszerzenia inc.php < wiem ktore pliki stanowia wtedy czesc zawartosci
a php stanowia jakis szablon, modul, szkielet strony itp.

natomiast odradzam stosowanie rozszerzenia .inc (bez .php)
jezeli na serwerze nie jest ustawione przez admina parsowanie plikow inc taki plik mozna latwo otworzyc w przegladarce, jezeli zawiera taki plik ustawienia, hasla itp... moze byc 'groznie'
Dlatego jezeli juz to albo inc.php albo .php

Ale tak mozesz rownie dobrze korzystac tak jak do tej pory, czyli tylko .php

Przy znacznej ilosci plikow latwo wtedy po rozszerzeniu poznac ktore pliki do jakiej 'grupy' przydzieliles
LEMUR
GURU!
GURU!
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 7 listopada 2002, o 21:13


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron