Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

pierwsza strona...problemy, pytania...

Jeśli jesteś bardzo początkujący i nie wiesz prawie nic na temat tworzenia stron czy też innej tematyki, a chciałbyś zadać pytanie, prosimy, zrób to na tym forum.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

pierwsza strona...problemy, pytania...

Postprzez mazee » 5 kwietnia 2005, o 10:54

Witam ! jestem poczatkujacym, wiec prosze o wyrozumialosc ;)
Kilka dni temu stworzylem pierwsza bardzo prosta stronke - jest w trakcie modernizacji...napotkalem po drodze kilka problemow ale jakos sobie z nimi poradzilem...sa jednak nadal takie, ktorych nie wiem jak rozwiazac, jak dla Was to bedzie pewnie pestka :) na poczatek proponuje ja otworzyc i chwile odczekac: www.super1600.webpark.pl powinien pojawic sie dzwiek, w MIE slychac, a w Firefox nie, nie wiem jak to rozwiazac?
Po drugie na tej samej stronie umiescilem licznik odwiedzin, jest on wysrodkowany i obnizony "enterem", jak zrobic aby ten licznik byl zawsze na dole ekranu, niezaleznie od rozdzielczosci a obrazek: "enter" zawsze na srodku?
Ostatnie, chyba najtrudniejsze pytanie ;) : jak zmodyfikowac menu w podstronach, aby po najechaniu myszka np. na "Wyniki" podswietlane bylo na bialo lub rozwijalo sie menu skladajace sie z kilku podobnych prostokatow jeden pod drugim np. "Monte Carlo", "Szwecja"...
mam nadzieje, ze to co napisalem jest w jakis sposob zrozumiale, prosze o jakakolwiek nawet najdrobniejsza podpowiedz ;)
mazee
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, o 10:36

pierwsza strona...problemy, pytania...

Postprzez Winston_Wolf » 5 kwietnia 2005, o 11:53

Co do pierwszego.. dodaj Doctype - powinno pomoc...
Jezeli chodzi o rozwijane menu poszukaj w sieci skryptow badz generatorow.. kilka skryptow znajdziesz na:
popup.jscentral.com - http://popup.jscentral.com/download.html
milonic.com - http://www.milonic.com/download.php
cooldev.com - http://javascript.cooldev.com/files/COOLjsMenu.zip
opencube.com - http://www.opencube.com/downloads.html - ten skrypt wydaje sie najciekawszy
Co do reszty... pozostawiam bez komentarza..
Winston_Wolf
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 425
Dołączył(a): 16 marca 2005, o 17:55

pierwsza strona...problemy, pytania...

Postprzez DEXTER:) » 5 kwietnia 2005, o 14:36

Nie zrozumiałem na 100% o co Ci chodzi z licznikiem na samym dole. Może poczytaj temat: "height: ile sie zmieści;".
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez mazee » 5 kwietnia 2005, o 15:35

Ostatnio edytowano 5 kwietnia 2005, o 15:57 przez mazee, łącznie edytowano 5 razy
mazee
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, o 10:36

Postprzez DEXTER:) » 5 kwietnia 2005, o 15:38

DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez Winston_Wolf » 5 kwietnia 2005, o 16:59

Winston_Wolf
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 425
Dołączył(a): 16 marca 2005, o 17:55

Postprzez mazee » 5 kwietnia 2005, o 17:31

mazee
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, o 10:36

Postprzez mazee » 7 kwietnia 2005, o 00:52

nieeeee, mam juz tego lekko dosyc ! juz drugie menu, ktore zrobilem i znowu problem :x przedtem pojawial sie link (reklama strony producenta), wkurzylem sie dalem sobie z tamtym spokoj, stworzylem nowe menu tym razem w COOLbuilder ale oczywiscie tez musi byc jakies ale ! menu powinno wygladac tak a wyglada tak: http://www.super1600.webpark.pl/home.html a dlaczego? bo brakuje malej kropki, ktora nie wiem po kiego grzyba jest potrzebna, musi byc w katalogu images, no i niby nic takiego ale oczywiscie w webpark.pl nie mozna tworzyc katalogow, wiec nie moge stworzyc tam kat. images i wrzucic tej kropki...beznadzieja, tylko nie mowcie mi, ze mam zrobic kolejne menu w innym programie :(
mazee
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, o 10:36

Postprzez d_rex » 7 kwietnia 2005, o 06:55

d_rex
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 228
Dołączył(a): 8 grudnia 2004, o 21:05

Postprzez Winston_Wolf » 7 kwietnia 2005, o 08:03

Winston_Wolf
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 425
Dołączył(a): 16 marca 2005, o 17:55

Postprzez mazee » 7 kwietnia 2005, o 09:41

mazee
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, o 10:36

Postprzez Winston_Wolf » 7 kwietnia 2005, o 13:01

Winston_Wolf
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 425
Dołączył(a): 16 marca 2005, o 17:55

Postprzez mazee » 7 kwietnia 2005, o 13:08

mazee
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, o 10:36

Postprzez Winston_Wolf » 7 kwietnia 2005, o 13:29

Winston_Wolf
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 425
Dołączył(a): 16 marca 2005, o 17:55

Postprzez mazee » 7 kwietnia 2005, o 14:20

problem nieaktualny, wzorujac sie na jakims skrypcie zrobilem nowe menu, ktore wreszcie jest na srodku :) jednak pod roznymi przegladarkami roznie to menu wyglada, przykladowo pod Firefox jest ok, a pod IE 6.0 wyglada tak, podmenu mialo byc takiej samej szerokosci jak aktywny przycis w menu, jak widac jest nieco krotsze, jak to zmienic zeby bylo tej samej szerokosci?
mazee
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, o 10:36


Powrót do Dla bardzo początkujących

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron