Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Meta Tagi

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Meta Tagi

Postprzez Tyhagara » 22 maja 2005, o 19:14

Czyli wszystko o Meta Tagach.

1. Czy ma znaczenie pisanie Keyword z wielkiej bądź z małej litery? Chodzi mi o imiona lub nazwiska, pisać z wielkiej i z małej, czy nie ma to znaczenia i wystarczy tylko z małej?

2. podobno wstawienie w HEAD komentarza <! słowa kluczowe !> zawierającego słowa kluczowe ma znaczenie i wpływa na pozycjonowanie strony. Czy to prawda, czy obiła się wam o uszy taka metoda?

Na razie tyle pytań, jeśli wiecie coś ciekawego na temat Meta Tagów, to też piszcie.
Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09

Meta Tagi

Postprzez LEMUR » 22 maja 2005, o 19:48

Powiem to tak, niektore wyszukiwarki pozycjonuja wg zawartosci a nie wg metatagow (keywords itp)

Wielkosc liter nie ma w tym przypadku znaczenia... sprawdz samemu. Wpisz do wyszukiwarki najpierw mala pozniej Jak w zdaniu i zobaczysz te same wyniki.

Mozesz miec strone bez keywordsow i byc wysoko... :-)
LEMUR
GURU!
GURU!
 
Posty: 1109
Dołączył(a): 7 listopada 2002, o 21:13

Meta Tagi

Postprzez Tyhagara » 22 maja 2005, o 21:04

Wiem, że niektóre wyszukiwarki pozycjonują według zawartości, podobno google tak robi. Ale czy to znaczy żeby wogóle nie używać keyword? Jeśli już używam słów kluczowych to chciał bym to robić poprawnie.
Też myślę że nie ma znaczenia wielkość liter, ale wiele osób twierdzi że ma to znaczenie, problem w tym, że chyba nigdzie nie ma tego dokładnie opisanego, chodzi mi o wiarygodne informacje na ten temat.
Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09

Meta Tagi

Postprzez rafalzaq » 22 maja 2005, o 21:27

Tego typu metatagi są już mniej użyteczne (m. in. przez spam w tagach). Rozwijanym obecnie formatem metatgów jest Dublin Core. Oczywiśćie można używać obu form. Tu znajdziesz więcej informacji na ten temat.
rafalzaq
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 183
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, o 18:21

Meta Tagi

Postprzez Tyhagara » 22 maja 2005, o 21:43

Znam Dublin Core i używam.
Jestem przeciwnikiem używania jakichkolwiek Meta Danych do podbijania sobie rankingu w wyszukiwarkach. Moim celem jest by użytkownik mógł odnaleźć stronę której szuka, czyli by trafił na nią ponieważ zawiera informacje których on poszukuje. Reklama mnie nie interesuje.
Akurat Dublin Core jest dobrze opisany na oficjalnej stronie http://dublincore.org/ , ale standardowe Meta Tagi obrosły w legendy i trudno się połapać co jest właściwe a co nie.

Samych Meta Tagów jest sporo, ale większość stron stosuje tylko kilka z nich, takich jak description, czy author. Jeśli Meta Tagi nie mają znaczenia, i o niczym nie informują, nie są do niczego potrzebne. To poco powstały? Nie bardzo to rozumiem.
Z kolei jeżeli jedynym powodem odejścia od Meta Tagów jest fakt, że przez długi czas używano ich nieprawidłowo, sprowadzając na granice spamu, to w czym lepszy od nich będzie Dublin Core, gdy się upowszechni?
Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09

Meta Tagi

Postprzez rafalzaq » 23 maja 2005, o 13:47

Dlatego najlepiej pozycjonować wg zawartości strony.
Metatagi typu description mogą się przydać bo wiele wyszukiwarek dodaje właśnie ten opis.
rafalzaq
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 183
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, o 18:21


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron