Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

błedny kod czy co

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

błedny kod czy co

Postprzez Piotr8211 » 29 maja 2005, o 16:22

studiowałem studiowałem i wystudiowałem dużo ale nie chce działać a powinno mam kod do którego powinno wysyłać login z hasłem do mojej bazy danych a jednak tak nie robi może ktoś mi powie czemu
[PHP]<?php
if((!$username) || (!$password))
{
header("Location: http://www.darmoland.pl/piotr8211/login.html");
exit;
}
$connection = mysql_connect("**********", "********", "******");
$db = mysql_select_db("******", $connection);
$sql = "SELECT `id` FROM `login` WHERE `login`= '". mysql_escape_string($_POST["username"]) ."' AND `haslo` = '". mysql_escape_string($_POST["password"]) .";
$sql_result = mysql_query($sql, $connetion);
$num = mysql_num_rows($sql_result);
if($num == 1)
{
echo("<b>Jeste&para; prawidłowym użytkownikiem!!!</b><BR>");
echo("<B>Podałe&para; następuj&plusmn;c&plusmn; nazwę użytkownika: $username</B><BR>");
echo("<B>Podałe&para; następuj&plusmn;ce hasło: $password</B><hr color=red>");
}
else if($num == 0)
{
echo("<B>Nie masz autoryzacji!!!</B><hr color=red>");
}
?>
[/PHP]

Wyskakuje błąd

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'http' (1) in /www_domains/d/darmoland.pl/piotr8211/login.php on line 7

Warning: mysql_select_db(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /www_domains/d/darmoland.pl/piotr8211/login.php on line 8

Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /www_domains/d/darmoland.pl/piotr8211/login.php on line 10

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /www_domains/d/darmoland.pl/piotr8211/login.php on line 11
Nie masz autoryzacji!!!

czemu skoro wszystko jest dobrze wpisane ?
Piotr8211
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 45
Dołączył(a): 26 kwietnia 2005, o 20:15

błedny kod czy co

Postprzez januzi » 29 maja 2005, o 16:46

troche zmienilem, zeby nie bylo widac danych, zamiast adresu bazy http://costam wpisz localhost i wtedy sprobuj
januzi
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1431
Dołączył(a): 18 października 2002, o 13:53

błedny kod czy co

Postprzez Piotr8211 » 29 maja 2005, o 16:59

po zmienieniu wyskoczył mi błąd
Parse error: parse error, unexpected '>' in /www_domains/d/darmoland.pl/piotr8211/login.php on line 14

czy zrobienie zwykłego logowania zajmuje tyle potów czy to ja nie mogę do tego dojść już i tak są postępy udało mnie się z pomocą utworzyć bazę danych tylko to logowanie nie działa :(
Piotr8211
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 45
Dołączył(a): 26 kwietnia 2005, o 20:15


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron