Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

P5 PRO NxG i Firewall

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

P5 PRO NxG i Firewall

Postprzez artur_k » 25 czerwca 2005, o 09:48

Mam zainstalowanego Outposta i Pajączka 5 NxG (oba w najnowszych wersjach) i problem operacjami na serwerze ftp tj m.in. z pobieraniem zawartości katalogu, otwieraniem zdalnych plików znajdujących sie na serwerze, operacjami wykonywamnymi na plikach i katalogach. Outpost dla Pajączka ma ustawioną regułę "Browser" i blokade ustawioną na KREATOR REGUŁ. Czyli ze firewall sie powiniemn pytac co zrobic jak jest jakies niezdefiowane zdarzenie, tymczasem nie pyta mnie o nic. Może mi ktoś powiedzieć jak temu zaradzić? Jakie porty powinny być odblokowane dla Pajączka aby działał prawidłowo z serwerami?

Wszystkie sprawdzane serwery sa na porcie 21.
artur_k
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 31
Dołączył(a): 3 listopada 2002, o 11:59

Postprzez platekr » 25 czerwca 2005, o 16:31

Sprawdziłem Outpost Personal. Ustawiłem regułę "Browser" choć lepsza była by FTPClient i działa bez problemu. Być może Outpost, który nie przepuszcza, to starsza wersja, która zapomina o portach dla połączeń pasywnych dla portów w zakresie 1024-65535. Rozwiązanie, odblokować te porty dla Pajączka lub ściągnąć nowszą wersję lub dodać program do zaufanych programów Outposta.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez artur_k » 26 czerwca 2005, o 13:17

artur_k
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 31
Dołączył(a): 3 listopada 2002, o 11:59


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron