Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Jak to jest z tymi skryptami?

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z językami JavaScript, VBScript i podobnym

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Jak to jest z tymi skryptami?

Postprzez DEXTER:) » 27 maja 2005, o 09:49

DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Jak to jest z tymi skryptami?

Postprzez DEXTER:) » 1 czerwca 2005, o 15:54

Czyżbym się za bardzo rozpisał :?:

No więc proszę po prostu o link do statystyki wyjaśniającej ilu użytkowników wyłącza obsługę JavaScriptu.
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Jak to jest z tymi skryptami?

Postprzez DEXTER:) » 3 lipca 2005, o 14:54

DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez Wydra707 » 8 lipca 2005, o 20:20

Statystyki mnie nie interesują, natomiast sam wyłaczam skrypty i innym to polecam. A dokładniej nie tyle wyłączam, co akceptuję ręcznie na każdej stronie. W praktyce "pozwolenie" dostają tylko strony mi znane i zaufane, a w dodatku korzystające ze skryptów do rzeczy istotnych (np. w niniejszym serwisie prawie nigdy skryptów nie uruchamiam, bo można się tu bez nich dobrze obejść).

Dlaczego tak postępuję? Po pierwsze nie mam zaufania do nieznanych stron. Nie powiem, że jestem jakimś wielkim specjalistą, ale potrafię napisać skrypt, który porządnie namiesza w komputerze, przynajmniej w systemie Windows9x. A skoro ja to umiem, to inni pewnie też. A nie mam żadnej podstawy, aby przypuszczać, że w Sieci są tylko dobrzy i odpowiedzialni ludzie.

Drugi powód to nachalne reklamy. Nie masz skryptów - masz spokój :-)

Trzeci powód to szybsze uruchamianie się stron bez skryptów, przynajmniej na moim stosunkowo starym komputerze.

Oczywiście, o uruchamianiu ActiveX w ogóle nie ma mowy.

Jeśli więc tworzysz stronę opartą o skrypty, to musisz mnie przekonać, że są one bezpieczne. Najlepiej stosownym napisem, i to nie jednym zdaniem w trybie rozkazującym :-) Po prostu muszę uwierzyć, żeś człowiek kulturalny, znający się na rzeczy i życzliwy, a nie jakiś chłystek żerujący na ludzkiej naiwności ;-)

Mam wrażenie, że skrypty blokują osoby bardziej świadome sieciowych niebezpieczeństw, a więc tekst odrobinę specjalistyczny byłby zapewne wskazany. I koniecznie podpisany, bo anonimowe wypowiedzi nie budzą zaufania.

To tyle.

Pozdrawiam
Paweł Rajewski
Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez DEXTER:) » 8 lipca 2005, o 22:51

W jaki sposób chcesz JavaScript’em namieszać na komputerze :?: Dodatkowo w mojej przeglądarce jest ustawione tak, że skrypty nie tkną niczego poza dokumentem.

JavaScript stosuję do generowania niektórych elementów strony, oraz przez IE, który obsługuje hover tylko dla samotnych <a>.

Wersja z JavaScriptem ładuje się 30% szybciej, lecz przepisanie algorytmu do PHP to moment roboty, możesz wyłączyć skrypty :wink: Wersja bezjavascriptowa jest ważna także ze względu na osoby niepełnosprawne :idea:

O statystykę w tym momencie pytam z czystej ciekawości.
DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27

Postprzez rafalzaq » 9 lipca 2005, o 01:45

rafalzaq
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 183
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, o 18:21

Postprzez Wydra707 » 9 lipca 2005, o 19:26

Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez DEXTER:) » 9 lipca 2005, o 20:44

DEXTER:)
Mega GURU
Mega GURU
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 11:27


Powrót do Języki JavaScript i VBScript

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron