Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

XML - poczatkujacy

Jeśli jesteś bardzo początkujący i nie wiesz prawie nic na temat tworzenia stron czy też innej tematyki, a chciałbyś zadać pytanie, prosimy, zrób to na tym forum.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

XML - poczatkujacy

Postprzez am_2006 » 24 marca 2006, o 17:37

Witam Wszystkich !

To moj pierwszy post na tym forum.

Interesuje mnie ktora jest najnowsza wersja XML i z ktorego jest roku ? Wiekszosc podrecznikow XML ktore moge znalesc w bibliotece pochodza z 2000 lub 2001 roku. Czy moge uzywac tak "starych" ksiazek do nauki XML ?
am_2006
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 marca 2006, o 17:27

XML - poczatkujacy

Postprzez Reinmar » 24 marca 2006, o 21:51

Używa się wersji 1.0 i wydaje mi się że podręczniki te nie będą za stare (sprawdź na w3c kiedy wyszła specyfikacja).
Reinmar
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 157
Dołączył(a): 6 września 2005, o 18:17

Postprzez am_2006 » 25 marca 2006, o 12:25

Wedlug w3c istnieje 3rd edition (rok 2004) ktora zastepuje oryginalna wersje 1.0. Poza tym jest jeszcze wersja 1.1 chociarz byc moze ta sie jeszcze nie uzywa powszechnie :roll: .

"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Third Edition)

Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Third Edition) W3C Recommendation 4th February 2004, François Yergeau, Tim Bray, Jean Paoli, C. M. Sperberg-McQueen, Eve Maler

There is also a page for errata.

The Third Edition supersedes the original XML 1.0 Recommendation published on 10th February 1998.

Extensible Markup Language (XML) 1.1
XML 1.1, W3C Recommendation, 4th February 2004, François Yergeau, John Cowan, Tim Bray, Jean Paoli, C. M. Sperberg-McQueen, Eve Maler. (edited in place 15 April 2004)

There is also a page for errata.

XML 1.1 updates XML so that it no longer depends on the specific Unicode version: you can always use the latest. It also adds checking of normalization, and follows the Unicode line ending rules more closely.

You are encouraged to create or generate XML 1.0 documents if you do not need the new features in XML 1.1; XML Parsers are expected to understand both XML 1.0 and XML 1.1."
[/list]
am_2006
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 marca 2006, o 17:27

Postprzez Tyhagara » 25 marca 2006, o 18:42

Aktualna wersja to
http://www.w3.org/TR/xml11/
1.1 jest rozwinięciem 1.0 więc spokojnie możesz czytac 1.0.
Tyhagara
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 347
Dołączył(a): 1 września 2004, o 23:09


Powrót do Dla bardzo początkujących

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron