Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Nietypowy problem z przesyłaniem plików na serwer

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Nietypowy problem z przesyłaniem plików na serwer

Postprzez twardziel » 20 października 2009, o 14:37

Witam

Mój problem polega na tym, że jakiś czas temu dokonywałem zmian (edycja i zapisanie zmian) w plikach istniejące już na serwerze, po czym po kolejnym x czasie, okazało się, że na serwerze znajdują się pliki sprzed edycji. Tak jakby przywróciły się pliki, przed zapisywaniem ich ponownie na serwerze.

Rozmawiałem z administratorem i on twierdzi, że wina nie leży po stronie serwera (jakiś backup czy coś innego nie wchodzi w gre, podobno). Dlatego stąd moje pytanie czy może ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy Pajączek mógłby z jakiegoś swojego wewnętrznego cache'u przywracać pliki na serwer?
twardziel
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 maja 2009, o 08:04

Postprzez goldenhand » 20 października 2009, o 15:43

Miałem trochę podobny przypadek, ale w moim przypadku przez pomyłkę edytowałem pliki z serwera, po czy je zapisałem i było dobrze. Po kilku dniach te same pliki edytowałem lokalnie i wgrałem je na serwer zastępując to co jest na serwerze.

Wynik był taki sam - przypomnij sobie może ty też zrobiłeś coś podobnego?
goldenhand
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 sierpnia 2008, o 13:21

Nie

Postprzez twardziel » 21 października 2009, o 10:45

Nie! Bez przesady. Od jakiegoś czasu pracuje bezpośrednio na plikach z serwera. Jakby to było przyczyną to tylko tam gdzie ostatnio pracowałem cofały by się zmiany, a to się dzieje we wszystkich serwerach. Dlatego bardziej mi tu śmierdzi ustawienie apacha, ale wole być pewny, że nie powoduje tego Pajączek (jego cache na przykład).

Liczę na pomoc autorów programu :)
twardziel
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 maja 2009, o 08:04

Nie

Postprzez platekr » 22 października 2009, o 20:09

Pajączek transferuje dane tylko na rozkaz użytkownika. Jeśli po zapisie za pierwszym razem, w przeglądarce widoczne były zmodyfikowane dane, to znaczy, że wszystko przesłało się poprawnie. Późniejsze zmiany musiały pojawić się wskutek czynników zewnętrznych.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Nie

Postprzez twardziel » 28 października 2009, o 15:50

Ok, chciałem się upewnić, że to na pewno nie program jest powodem tematu
Thnx
twardziel
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 maja 2009, o 08:04


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron