Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Propozycje zmian w interfejsie Pajączka

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Postprzez galuu » 21 grudnia 2011, o 12:58

przydała by się w pajączku funkcja pozwalająca ma wykorzystanie SVN
galuu
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 21
Dołączył(a): 22 grudnia 2009, o 23:05

Postprzez platekr » 21 grudnia 2011, o 14:24

Witam, czy opisane tutaj wsparcie CVS/SVN nie wystarczy ? Z moich doświadczeń wynika, że świetnie się sprawdza i nie trzeba nic więcej.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez Dabidi » 13 stycznia 2012, o 17:55

Taka pierdoła ale wkurza. Często zdarza mi się niechcąco zamknąć dokument. Przydało by się aby krzyżyk od zamykania karty się podświetlał np na czerwono.
gdy się najedzie na niego myszką.
Dabidi
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 lutego 2003, o 01:06

Postprzez shados » 24 lutego 2012, o 21:32

Może jestem mało wymagającym użytkownikiem, ale do pełni szczęścia (w interfejsie użytkownika) brakuje mi trzech rzeczy:

1. możliwość grupowania kart otwartych dokumentów

2. co prawda było to już poruszone, ale brakuje mi linii pomocniczych (tych pionowych) pokazujących wcięcia i pozwalających domknąć otwarte znaczniki (jak na rysunku znaczniki div - przykład z programu notepad++)
Obrazek

3. możliwość zwijania części kodu - znacznika by móc skupić się tylko na znacznikach, na których pracujemy (a przez to zmniejszyć okno do przewijania) - na rysunku powyżej kwadracik z minusem na wysokości poszczególnych div'ów: kliknięcie w ten kwadracik powoduje zwinięcie całego div'a; na listwie z numeracją wersów np. będzie wers 58 a po nim 67 czyli zwinie kod div'a id="comp-i" (kwadracik po lewej będzie już z plusem, ale tutaj przydałoby się móc dostosować - wolałbym wypełnienie innym kolorem).

Na tą chwilę to mi przychodzi na myśl... Szczególnie dwóch pierwszych punktów mi brakuje i byłbym wdzięczny za pomyślenie o ich wprowadzeniu do nowych wersji programu.

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na v6:)
shados
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 października 2011, o 07:48

Postprzez zeke9 » 25 lutego 2012, o 12:00

Witam,

-Czy dałoby się wprowadzić możliwość ustawienia domyślnego stylu komentarzy dla dokumentu? Automatyczny wybór nie zawsze działa jak by się chciało.

-Podział edytora na dwie cześci już jest, ale przydałaby się możliwość otwierania np w jednym plik html, css w drugim.

Pozdrawiam
zeke9
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lutego 2012, o 11:10

Postprzez platekr » 25 lutego 2012, o 14:16

zeke9: Styl komentarza zależy od kontekstu. W dokumentach HTML jest to <!-- -->. W PHP jest to /* */ lub // w zależności czy komentowany kod jest wieloliniowy czy nie. Są jeszcze style dla CSS i JS. Nic więcej tu chyba nie ma sensu robić. Podział edytora na 2 części gdzie wyświetlane są różne pliki nie jest planowany i jest utrudniony ze względu na konstrukcję programu.

shados:
1) grupowania kart niestety w najbliższym czasie nie przewiduję. Nie posiadam dostępu do odpowiedniej kontrolki, która by to umożliwiała, a tworzenie własnej na razie mija się z celem. Choć dodałem to do TODO

2) Linie pomocnicze fajnie wyglądają na tym rysunku, gdzie taki otwierający i zamykający mieszczą się na jednym ekranie. No i jeśli kod jest poprawnie powcinany. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest kolorowanie odpowiadających tagów. Będziemy chcieli zrobić to i to, ale nie od razu. Najpierw pkt. 3

3) Zwijanie kodu, bardzo zaawansowane, dla różnych języków, będzie w wersji 6. Potem reszta rzeczy z punktów wskazanych przez Ciebie.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Postprzez shados » 25 lutego 2012, o 14:21

Dziękuję za odpowiedź. Czekam zatem na v6. Przy okazji: czy przewidujecie orientacyjny termin wydania nowej wersji?
shados
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 października 2011, o 07:48

Re: Propozycje zmian w interfejsie Pajączka

Postprzez Przemo778 » 31 marca 2012, o 10:48

Podpinam się do powyższego pytania: na kiedy przewidujecie ver. 6? - odrazu postuluję o możliwość podwójnej instalacji :) - znaczy żeby można było na jednym systemie mieć zarówno ver 5 (która jaka by nie była jest i człowiek się z nią zżył) i var. 6 (którą, jako że na pewno wprowadzi totalne zmiany, będzie się trzeba nauczyć)
Przemo778
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 34
Dołączył(a): 14 czerwca 2006, o 19:14

Re: Propozycje zmian w interfejsie Pajączka

Postprzez sofine » 3 kwietnia 2012, o 19:34

Nie zastanawiaj się to program wart polecenia. Chyba, że chcesz od razu zrobić zakup Adobe za dobre kilka tysięcy. Co do interfejsu do faktycznie też można by poprawić taką podstawową obsługę jak copy/paste.
sofine
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 kwietnia 2012, o 19:29

Re: Propozycje zmian w interfejsie Pajączka

Postprzez platekr » 4 kwietnia 2012, o 20:58

5.9.7 jutro będzie (choć jest już na serwerach, więc kto chce... :)

Natomiast co do 6 to bardzo chciałbym w tym roku.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Propozycje zmian w interfejsie Pajączka

Postprzez betagoo » 14 sierpnia 2012, o 13:54

Propozycja 1)
Na liście wyboru serwera w module Moje Serwery widocznej w głównym oknie edycyjnym programu przydała by się możliwość scrolowania. Obecnie trzeba najechać na kursor umieszczony na dole/górze ekranu aby przewijać listę dostępnych serwerów.

Propozycja 2)
Do powyższego. Gdyby szybkie wyszukiwanie na tej liście z użyciem klawiatury reagowało na kilka początkowych liter adresu serwera. Obecnie wybierając na klawiaturze literę, można przechodzić szybko tylko do pierwszego serwera na liście wg alfabetu.

Mając kilkadziesiąt serwerów bardzo docenię takie zmiany. :)
betagoo
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 stycznia 2009, o 08:47

Re: Propozycje zmian w interfejsie Pajączka

Postprzez platekr » 14 sierpnia 2012, o 14:11

Czy nie lepiej zastosować grupowanie serwerów i mieć wszystkie w podmenu w dodatku pokategoryzowane i łatwo odnajdywalne?
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Propozycje zmian w interfejsie Pajączka

Postprzez betagoo » 16 sierpnia 2012, o 10:51

Grupowania nie mogę zastosować gdyż wszystkie domeny są na innych serwerach, kontach, inne są dane logowania, itd. Uzbierało się klientów i teraz zarządzanie tym wymaga takiego jednostkowego podziału. Przechodzenie po wpisaniu ciągu znaków jak w Total Commanderze było by fajne i znacznie ułatwiło pracę.
betagoo
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 stycznia 2009, o 08:47

Re: Propozycje zmian w interfejsie Pajączka

Postprzez platekr » 16 sierpnia 2012, o 11:01

Zatem rozważę jakieś ułatwienia w kolejnych wersjach. Dziękuję za sugestię.
platekr
Administrator forum
Administrator forum
 
Posty: 1737
Dołączył(a): 8 września 2002, o 22:48
Lokalizacja: Myslenice, Poland

Re: Propozycje zmian w interfejsie Pajączka

Postprzez cherr » 18 sierpnia 2012, o 13:08

Witam wszystkich ;)
Proponuję dodać maszyne wirtualną do podglądu plików PHP //hmm
i/lub symulacje przeglądarek smartfonowych.
Co do interfejsu to nie mam żadnych "ale"
pasi na 100%
Pozdrawiam
M.P.
cherr
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 171
Dołączył(a): 14 lipca 2004, o 15:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron