Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Co zrobić z serwerem ?

Forum dyskusyjne, na którym można dyskutować na wszelkie tematy, których nie dotyczą pozostałe fora. Do testów proszę używać forum testowego. Proszę już nie zgłaszać stron do oceny. Za dużo było spamu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Co zrobić z serwerem ?

Postprzez ZbychD » 9 sierpnia 2003, o 10:01

Mam oryginalny serwer IBM. Jest tylko trochę stary.
Posiada Pentium 200 MMX, 64MB (może 128, nie pamiętam), kontroler SCSI z dyskiem kilka GB.
Ten serwerek chodził bezawaryjnie kilka lat w firmie. Teraz mają nowy.
Co z nim zrobić ?
A może ktoś pomógł by mi go uruchomić jako serwer pocztowy ? :?
Chyba, że ktoś ma inny pomysł.
Jestem z Gliwic.

Pozdrawiam, Zbych

PS. Tylko nie mówcie, że mam go wyrzucić na złom - to już słyszałem ! :P
ZbychD
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 41
Dołączył(a): 17 października 2002, o 15:17

Serwer? .Żaden problem

Postprzez haryho » 9 sierpnia 2003, o 14:49

Moja propozycja.

Wstań wcześnie rano. Przeciągnij się tak żeby aż "w kościach trzeszczało". Podejdź do okna (spałeś przecież przy otwartym) i wykonaj kilkanaście głębokich wdechów (rześkim powietrzem oczywiście bo jest 5 12 rano). Jeżeli słońce razi Cię w oczy to już wiesz że będzie pięknie.

Wyjdź z uśmiechem przed dom. Tutaj wykonaj kilkanaście: przysiadów, skrętów, skłonów, podskoków i innych tego rodzaju "wygłupów" (dla postronnych obserwatorów - oczywiście). Rób co Ci podpowie Twoja inwencja. Po tak potężnej porcji ruchu, rozglądnij się dookoła. Czyż świat nie jest piękny? Lubisz nawet tych którzy uśmiechali się z politowaniem na widok Twoich "ewolucji".

Twoje następne zadanie to zlokalizowanie w trakcie mało intensywnego spaceru (przecież trzeba odpocząć), budynków z czerwoną tabliczką na frontonie. Dzisiaj (8.08.03) wyglądają one jak wymarłe. Zapewniam cię że po 1.09 przechodząc obok każdego z nich będziesz zatykał uszy. Tak, tak. Już wiesz w którym kościele dzwonią? Nie mylisz się!

Mam na myśli DOWOLNĄ POLSKĄ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ. Zapewniam Cię że w 80% takich szkół jeśli jest pracownia internetowa to stoi ona na byle czym. Polscy NAPRAWIACZE EDUKACJU bez względu na ekipę( (lewi czy prawi), źle potraktowali i źle traktują w dalszym ciągu podstawówki . Niech nie zmyli Cię to że sz.p. prezydent od czasu do czasu coś tam zaserwuje. Robi to ze względów medialnych. Gdyby chcieć żeby w ten sposób zaopatrzył wszystkie podstawówki w pracownie, to musiałby żyć kilkaset lat. To ciężka praca a ja taki okrutny nie jestem, więc oczywiście Mu tego nie życzę.

No dobra. Już wybrałeś. Po rozmowach z zainteresowanymi pozostaje Ci dostarczenie maszynki. Nie wolno robić Ci tego samochodem. Po jakie licho ćwiczyłeś?

Pozwól że przedstawię Ci jakie są korzyści dla wszystkich zainteresowanych, wynikłe z pozbycia się w ten sposób wspomnianej maszynki.

1. Wykonasz następną porcję ćwiczeń taskając ją (maszynkę) do szkoły. Nie idź na łatwiznę i nie dawaj tego sprzętu szkole zza płota. Ty też musisz zyskać. Niosąc ją 20 m nic nie zyskasz. Taskając dalej, w zależności od sposobu ćwiczysz mm. grzbietu (niosąc ją przed sobą), mm. najdłuższe grzbietu i skośne brzucha (niosąc ją pod pachą) lub łapiąc ból głowy (taskając na głowie).

2. Oddając sprzęcik postaw warunek. Serwerek lubi tylko LINUXA (najlepiej Aurox 9.0). Nie wolno na nim instalować nic innego. Co zyska szkoła z powodu tego "ograniczenia"? Zyska niezawodne, stabilne, b. nowoczesne środowisko do działań edukacyjnych. Mnóstwo nerwów zaoszczędzonych.

3. Jeżeli nauczyciel informatyki któremu twój skarb powierzasz, jest od Ciebie lepszy - zyskasz utrzymując z nim kontakt osobisty. Jeżeli Ty jesteś lepszy - też zyskasz, ponieważ będziesz "robił za guru" a to zobowiązuje, więc będziesz starał się być "na topie".

4. Nabędziesz niezbywalne prawo do czucia się usatysfakcjonowanym, do czucia się dobrym że nie powiem że lepszym (nie od innych oczywiście) tylko od Siebie z przed pół godziny przed podjęciem tej decyzji. Wszystko to z powodu pomocy udzielonej innym. A TYCH INNYCH jest w każdej szkole "od metra".

Na zakończenie mam do Ciebie prośbę. Nie traktuj mojej propozycji jako ironii. Naprawdę chciałbym żeby komputerek trafił do szkoły. Żeby Cię przekonać wybrałem trochę żartobliwy sposób. Nie było moim zamiarem obrażanie autora postawionego pytania. Sam bym wykonał co napisałem, żeby komputer trafił do mojej szkoły.

Pozdrawiam
haryho
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
Zanim zapytam poszukam odpowiedzi
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 stycznia 2003, o 13:43

Postprzez Wydra707 » 11 sierpnia 2003, o 23:08

Brawo haryho, bardzo dobry tekst wart szerszego upublicznienia ku refleksji posiadaczy zakurzonych maszyn... Pod propozycją zrobienia dobrego uczynku podpisałbym się "obiema ręcami", szczególnie, że komputer nie jest mój :-P Dodam może, że poza szkołami jest sporo dzieci indywidualnych (np. bliższych mojej działki - niepełnosprawnych), które na taki sprzęt wcale nie bądą wybrzydzały. Problem w tym, że dawać "byle komu" nie ma sensu - trzeba znać ludzi, którzy nie tylko prezent docenią, ale będą potrafili zrobić z niego dobry użytek. Czyli - sensowne dawanie wymaga pewnego zachodu.

A niezależnie od prezentów, P200 z gigabajtowym dyskiem to zupełnie dobry sprzęt do codziennej pracy. Na czymś zbliżonym prowadzę swoją działalność (mała redakcja). Win95, IE5.5, Works4 (taki doskonały Office w miniaturze), Pająk2000, PicturePublisher8 (za darmo...) i kilka innych starych, lecz jarych programów - i praca aż furczy (nie tak dawno używałem podobnego zestawu na 486/66 i nie narzekałem!!!). Myślę więc, że można z tego skompletować tanie stanowisko do prowadzenia małej firmy - byle nie zajmującej się projektowaniem gier komputerowych... Oto więc mój drugi pomysł - przekonać się do prostych programów i używać tego komputera NORMALNIE.

A tak swoją drogą, po co Ci serwer pocztowy..?

Pozdrawiam
Paweł Rajewski
Wydra707
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 482
Dołączył(a): 1 października 2002, o 19:21

Postprzez ZbychD » 12 sierpnia 2003, o 07:40

ZbychD
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 41
Dołączył(a): 17 października 2002, o 15:17


Powrót do Offtopic czyli tematy niezwiązane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron