Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Style, warstwy i tabelki

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom jezyka HTML i Flash oraz tworzeniu stron WWW.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Style, warstwy i tabelki

Postprzez ZbychD » 7 stycznia 2004, o 23:27

Witam wszystkich !
Ostatnio na którymś z forum znalazłem zapytanie dotyczące edytora wizualnego w Pająku. Zainspirowało mnie to, ponieważ nigdy z takiej funkcji nie korzystałem - wstyd mi trochę, bo Pająka Pro kupiłem prawie rok temu.

Ale do rzeczy.
Po obejrzeniu i sprawdzeniu co potrafi tryb "wizualny" byłem trochę rozczarowany, ponieważ wyobrażałem sobie, że "wizualny" znaczyć będzie prawie graficzny - przeciąganie obiektów (obrazki, teksty itp.).

Czując niedosyt przeszukałem internet i znalazłem kilka różnych edytorów HTML pracujących w trybie "wizualnym". Przeglądnąłem łącznie 6 programów i co zauważyłem:
1. większość działa podobnie jak Pajączek - czasem posiadają funkcję drag&drop
2. Są takie, które pracują w trybie graficznym i generują kod HTML oparty na stylach i warstwach - wadą ich jest, że nie potrafią otworzyć istniejącej strony HTML, a jedynie utworzyć nową z przygotwanego layotu.

Tworzę niewiele stron HTML (styl "ramkowo-tabelkowy"), ale nurtują mnie pytania:
1. Co jest właściwsze (lepsze): style i warstwy czy tradycyjne tabelki z ramkami ?
2. Jakie korzyści można osiągnąć ze stosowania jednych, a jakie z drugich ?


Może zechcielibyście podyskutować na ten temat - bardzo mnie zaciekawił, a sądzę, że inni również będą zainteresowani


Pozdrawiam serdecznie,
Zbych
[/b]
ZbychD
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 41
Dołączył(a): 17 października 2002, o 15:17

Re: Style, warstwy i tabelki

Postprzez lockoom » 8 stycznia 2004, o 00:22

lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez ZbychD » 8 stycznia 2004, o 07:51

ZbychD
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 41
Dołączył(a): 17 października 2002, o 15:17

Postprzez lockoom » 8 stycznia 2004, o 23:00

lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez ZbychD » 9 stycznia 2004, o 09:08

ZbychD
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 41
Dołączył(a): 17 października 2002, o 15:17

Postprzez lockoom » 9 stycznia 2004, o 18:23

lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez ZbychD » 10 stycznia 2004, o 22:30

ZbychD
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 41
Dołączył(a): 17 października 2002, o 15:17


Powrót do HTML i tworzenie stron WWW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron