Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Zapisuj / odczytuj w kodowaniu

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Zapisuj / odczytuj w kodowaniu

Postprzez biesior » 4 lutego 2004, o 09:39

Ellou'

Pytanie:
Czy możliwe jest zdefiniowanie domyślnego kodowania zapisywanych plików w serwisie?

Uzasadnienie:
Jeśli plik ma być np. include'owany i nie posiada nagłówka charset to zapisuje i odczytuje pliki w "kodowaniu domyślnym" czyli po swojemu (czyli pewnie jak większość edytorów w Windzia charset) :) .

Efekt jest taki, że po otwarciu pliku należy ręcznie wywołać opcję Pisownia>Odczytaj w kodowaniu> iso... żeby krzaki zamieniły się na polskie litery.

Sugestia:
Jeśli to nie możliwe to niedobrze :( ostatnio przez swoją nieuwagę zrobiłem klientowi pół serwisu z dziwnymi krzakami :( sugeruję dodać do TODO bo zmiana dla każdego pliku z osobna jest nudna.
biesior
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 października 2002, o 00:46

Postprzez sian » 4 lutego 2004, o 09:59

W ustawieniach programu nie chce się pogrzebać...
Oj leniuszek!

Ogólnie:

F8 -> Inne ustawienia -> Edytor, schematy kolorowania, pisownia -> Dokumenty -> Otwórz używając kodowania

Dla serwisu:
Właściwości serwisu -> Dokumenty -> tam co trzeba masz.

Apeluję o troszkę samodzielności! Naprawdę da się.
sian
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 358
Dołączył(a): 2 listopada 2002, o 09:05

Postprzez biesior » 4 lutego 2004, o 10:11

biesior
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 października 2002, o 00:46

Postprzez sian » 4 lutego 2004, o 10:17

sian
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 358
Dołączył(a): 2 listopada 2002, o 09:05

Postprzez lewar » 24 lutego 2004, o 10:11

Przy okazji i ja dziękuję za podpowiedź. Też nie mogłem tego w szybki sposób odnaleźć.
lewar
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 167
Dołączył(a): 19 października 2002, o 16:07


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron