Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

Weryfikacja kodu

Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

Weryfikacja kodu

Postprzez benek737 » 21 sierpnia 2004, o 08:12

Witam,

skorzystałem niedawno z funkcji Pajączka dotyczącej weryfikacji kodu. Otrzymałem informację o błędach:
- zbędny znacznik zamykający </table> (ostatni wiersz)
- zbędny znacznik zamykający </td>
- zbędny znacznik zamykający </tr>
- niedomnknięty znacznik </table> w poniższym kodzie:

<table cellspacing="0" cellpadding="0" border="0" style="height: 100%; width: 100%">
<tr>
<td style="text-align: center">
<table cellspacing="0" cellpadding="0" border="0">
<tr>
<td style="font-family: Century Gothic, Arial Narrow, Arial, Tahoma; font-size: 10px; text-align: center">Ł A D O W A N I E &nbsp; S T R O N Y ... &nbsp;&nbsp;&nbsp; P R O S Z Ę &nbsp; Z A C Z E K A Ć
</td>
</tr>
</table
</td>
</tr>
</table>

Czyli tabela zagnieżdżona w drugiej... Działa poprawnie, ale czy jest tu coś nie tak? Proszę o podpowiedź!

Pozdrawiam!
benek737
Jeszcze się uczę
Jeszcze się uczę
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 lutego 2004, o 14:07

Postprzez lucas » 21 sierpnia 2004, o 08:59

Przeczytaj uważnie sówj kod .. rzeczywiście jest nie domknięty
lucas
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 448
Dołączył(a): 30 września 2002, o 20:22

Postprzez gr_urban » 21 sierpnia 2004, o 23:59

gr_urban
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 162
Dołączył(a): 1 lutego 2003, o 01:45

Postprzez lockoom » 22 sierpnia 2004, o 02:36

Narzędzie sprawdzania poprawności składni wymaga poprawnego DOCTYPE, bo na jego podstawie wie do jakiej specyfikacji się odwoływać.
Kod beneka po zamknięciu <table>, dodaniu DOCTYPE, <html> i <body> generuje tylko ostrzeżenie o braku zdefiniowanego kodowania w dokumencie.

/edit: zwracam honor jest błąd. Ja pracuję domyślnie XHTML, ale dla HTML nawet z podanym DOCTYPE zwraca nieistniejące błędy.
lockoom
Super spec!
Super spec!
 
Posty: 999
Dołączył(a): 30 września 2002, o 19:46

Postprzez gr_urban » 22 sierpnia 2004, o 08:39

gr_urban
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 162
Dołączył(a): 1 lutego 2003, o 01:45


Powrót do Pajączek 5 NxG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron