Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy cookies i podobnych m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania serwisów do potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je nasi reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji. W przeglądarce można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, opuść tę stronę.

SQL IMPORT

Forum dyskusyjne poświęcone zagadnieniom związanym z tworzeniem serwisów z wykorzystaniem zaawansowanych technologii takich jak PHP, Perl, mySQL, ASP, CGI, XML, itp.

Moderator: Grupa pościgowa ;-)

SQL IMPORT

Postprzez ambiwalentny » 13 września 2004, o 13:12

Mam takie tabele:
pracownik (imie, nazwisko, departament_id)
departament (id, nazwa)

czy jest możliwe w MySQL stworzenie takiego zapytania które będzie wstawiało do tabeli pracownik odpowiedni "departament_id" na podstawie departament.nazwa

jeszcze raz, bo chyba zamieszałem: mam pracownika Jan Kowalski z departamentu "SPRZEDAŻ", chciałbym teraz takiego INSERT'a (lub równoważną konstrukcję): INSERT (imie, nazwisko, depratament) VALUES ("JAN", "KOWALSKI", "SPRZEDAŻ")

uff... mam nadzieje że teraz jest jasne

uprzedzam, że raczej nie interesuje mnie robienie tego za pomocą PHP, chyba że z drobnym wspomaganiem.

przykład wyżej uprościłem, naprawdę mam kilka kluczy obcych w tabli pracownik takich jak departament_id i rekordów jest 10 000 do wstawienia (z pliku excelowskiego)

pozdrawiam
ambiwalentny
Użytkownik forum
Użytkownik forum
 
Posty: 57
Dołączył(a): 22 stycznia 2004, o 12:59

Postprzez lucas » 13 września 2004, o 13:46

lucas
Znawca tematu
Znawca tematu
 
Posty: 448
Dołączył(a): 30 września 2002, o 20:22

Postprzez wojak7 » 13 września 2004, o 15:36

wojak7
Jestem tu już dłuższą chwilę
Jestem tu już dłuższą chwilę
 
Posty: 128
Dołączył(a): 2 października 2002, o 10:02


Powrót do PHP, Perl, SQL, CGI, XML...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron