Switch to full style
Forum dyskusyjne, na którym można dyskutować na wszelkie tematy, których nie dotyczą pozostałe fora. Do testów proszę używać forum testowego. Proszę już nie zgłaszać stron do oceny. Za dużo było spamu.
Odpowiedz

Powrót do przeszłości (Pająk 2.1.2)

21 lipca 2005, o 19:25

Ostatnio, wiedziony sentymentem, ponownie zainstalowałem sobie Pajączka 2.1.2 (z CD dodanego do PC World Computer w 1999 roku). Czyli Pajączka, od którego zaczęła się moja zabawa HTML-em. Kurcze, brakowało mi tego charakterystycznego, zielonkawego tła, przełączanych zakładek i ogólnie "ciepłego wyrazu twarzy", jaki miał tamten program (4.8.1 przypomina bardziej metalowego robota, podczas gdy 2.1.2 to było żywe zwierzątko). I ten "uroczy" brak kolorowania składni, i niemożność podejrzenia plików jpg, i brak kontroli pisowni... ;-)

Jako, że piszę w zasadzie "z ręki", nie brakuje mi w P2.1.2 wiele więcej. Ciekawe, że choć 6,5 roku to w Sieci cała epoka, ten program niewiele się zestarzał. Wciąż jest tak samo fajny, jak 6 lat temu. Czy gdzieś, u kogoś, pokutują jeszcze na dysku Pajączki 2..?

Pozdrawiam
Paweł Rajewski

PS
A przy okazji pytanie do Szefa. Czy w P4.8.1 można jakoś zmienić grafikę podkładaną pod paski narzędziowe? (są tam takie szare zawijasy a'la Explorer3). Podstawiłbym sobie tę zgniłą zieleń z P2.1.2... :-)

Powrót do przeszłości (Pająk 2.1.2)

21 lipca 2005, o 21:55

@Wydra
ja rowniez zaczynalem przygode z pajakiem od tej dodanej do pcworda... mam na hdd zarowno pajaczka 2.1.2 jak i pozniejsza 4.8.1

Z tego co pamietam w wersji 2.1.2 mozna bylo sobie podmieniac kolorystyke pod menu... nawet sa w katalogu dwie rozne wersje kolorystyczne... z tego co pamietam ta wspomniana zielona i szara. Co do 4.8.1 'pogrzebie' moze sie uda... albo pewnie Rafal predziej da z 'palca odpowiedz' :)

Powrót do przeszłości (Pająk 2.1.2)

8 sierpnia 2005, o 11:27

Odpowiedz