Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.
Odpowiedz

Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

13 listopada 2013, o 01:22

Witam.
Podczas próby obejrzenia tworzonego dokumentu w dynamicznym podglądzie otrzymuję okno z komunikatem, którego treść podaje poniżej:
"Wystąpił błąd podczas próby utworzenia przeglądarki dynamicznego podglądu"
"Wygląda na to, że wybrana w ustawieniach przeglądarka nie jest prawidłowo zainstalowana"

Obojętnie czy ustawię jako domyślną przeglądarkę Internet Explorer czy Firefox i obojętnie czy jest dokument już dawno utworzony czy właśnie tworzony.
Jak sobie z tym błędem poradzić? Proszę o pomoc.
Windows 7 64, IE 9

Re: Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

13 listopada 2013, o 10:50

Komunikat taki pojawia się, gdy Pajączek nie może wykorzystać przeglądarki jako obiektu wbudowanego w program. Przyczyną może być niepoprawna instalacja MSIE lub Mozilla (o ile została zainstalowana kontrolka Mozilla Control - instalacja Firefoxa nie wystarczy). Proponuję reinstalację MSIE lub aktualizację systemu. Właśnie ukazała się wersja MSIE 11 w Windows Update dla W7 64 bity, której to wersji również używam.

Re: Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

13 listopada 2013, o 11:38

Tylko dla Pajączka okazuje się, że IE jest niepoprawnie zainstalowany. Poza tym nie mam z tą przeglądarką najmniejszych kłopotów. Dziwny zbieg okoliczności, że dotyczy to także Firefoxa. Na czym miałaby polegać "prawidłowa instalacja" jeśli w jej trakcie wszystkie okna przechodzą poprawnie? Na marginesie. IE 11 na moim komputerze ma problemy z wyświetlaniem zjawisk fleszowych dlatego nie instalowałem wcześniej wersji 10.

Re: Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

13 listopada 2013, o 12:28

Jeśli chodzi o Firefox, to już pisałem, że domyślnie nie jest dostępny do podglądu wbudowanego. Należy zainstalować samodzielnie MozillaControl.

Jeśli chodzi o problem z IE, to proszę o informację w którym miejscu ustawił Pan MSIE jako domyślny dla podglądu dynamicznego. Być może ustawił Pan MSIE jako podgląd domyślny zewnętrzny, a dla podglądu wbudowanego nadal zdefiniowana jest Mozilla, która nie funkcjonuje bez Mozilla Control. Najlepiej proszę o umieszczenie tutaj zrzutu ekranowego, gdzie będzie widać konfigurację domyślnego podglądu, na którą się Pan powołuje.

Re: Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

13 listopada 2013, o 12:57

Chciałem dołączyć screen ale nie wiem gdzie wywołać okienko dołączające plik graficzny. jeśli mi Pan podpowie to pod koniec dnia pokaże graficznie mój problem.

Re: Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

13 listopada 2013, o 13:53

Niestety można dołączyć grafikę tylko poprzez link. Może Pan umieścić na jakimś serwerze hostującym pliki graficzne,. np. tutaj http://www.occur.pl/index.html

Re: Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

13 listopada 2013, o 20:31

Zainstalowałem IE 11 dla Windows 7 i Pajączek "zgodził" się w końcu na dynamiczny podgląd dokumentu:)
Ten temat uważam za zamknięty na tym etapie. Dzięki za pomoc:) Także o serwerze hostującym pliki graficzne.
Program jest gigantycznie rozbudowany. To kombajn i ledwo wszystko mieści się w ekranie monitora. To nie zarzut bo każdy może czegoś innego oczekiwać od aplikacji i to znajdzie. Dobrze, że można chociaż zmodyfikować panele czyli je zamknąć.
Będę dalej poznawał Pajączka i zwracał się o pomoc w razie potrzeby, szczególnie, że na tym Forum odpowiedzi udziela sam autor programu!

Re: Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

13 listopada 2013, o 20:38

Zapomniałem zapytać czy jest gdzieś w wersji testowej widoczna informacja o ilości uruchomień pozostałych do końca dostępności do programu?

Re: Problem z dynamicznym podglądem dokumentu

13 listopada 2013, o 21:04

Dziękuję za miłe słowa w tych trudnych czasach :)

Co do pytania o wersję testową, to niestety brak jest takiej informacji w ostatnich wersjach programu.
Odpowiedz