Switch to full style
Forum dyskusyjne poświęcone programowi Pajączek 5 NxG. Wysyłaj tutaj tylko wiadomości dotyczące tego programu.
Odpowiedz

Problem z podglądem

30 maja 2011, o 14:26

Witam

Niespodziewanie pojawił się u mnie problem z podglądem plików z rozszerzeniem php. Po prostu nagle podgląd przestał działać - program zamiast otworzyć podgląd w wybranej przeglądarce po prostu proponuje zapisanie pliku na dysku. Gdzie może leżeć problem? Nie chodzi mi oczywiście o uruchamianie skryptów. Wcześniej podgląd po prostu pomijał skrypty i wyświetlał "okrojony" plik. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Problem z podglądem

3 lipca 2011, o 10:43

Do podglądu plików PHP potrzebny jest działający lokalnie serwer Apache lub zdefiniowanie mapowania dla plików PHP otwieranych zdalnie. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w pomocy lub w artykule o podglądzie lokalnym PHP.

Re: Problem z podglądem

15 kwietnia 2013, o 09:32

Witam

Problem powrócił. Z tego co pamiętam poprzednim razem wystarczyło przeinstalowanie Pajączka. Teraz niestety nie pomaga. Dodam, że nie chodzi mi o podgląd skryptów php tylko zwykły podgląd strony napisanej w htmlu z rozszerzeniem php - wcześniej nie były potrzebne żadne kombinacje z Apache lub mapowaniem - po prostu wszystko działało. Korzystam z wersji 5.9.5. Dodam jeszcze, że na drugim komputerze podgląd działa bez zarzutu...

Re: Problem z podglądem

15 kwietnia 2013, o 13:44

Podgląd plików PHP wymaga zainstalowania serwera, który interpretuje kod PHP i wyświetla wynik działania skryptu. Jeśli skrypt jest plikiem HTML o rozszerzeniu PHP (nie ma w nim kodu PHP), to można do jego wyświetlania użyć zwykłej przeglądarki lub podglądu wbudowanego. W tym celu należy przypisać plik PHP do plików rozpoznawanych przez przeglądarkę systemową. Jesli chodzi o podgląd wbudowany w Pajączka, to działa od razu (o ile w systemie jest zainstalowany MS Internet Explorer, o którego oparty jest wbudowany podgląd). Podgląd w zewnętrznej przeglądarce wymaga przypisania plików PHP do przeglądarki. Nadmienię jednak, że kod PHP nie będzie z pewnością przetwarzany w takiej sytuacji, gdy nie przechodzi przez serwer Apache i interpreter PHP.

Re: Problem z podglądem

15 kwietnia 2013, o 18:11

Gamoń ze mnie. Problem nie leży w pajączku tylko w systemie. Na komputerze, w którym występuje problem .php nie otwierają się przy użyciu przeglądarek. Nie mam pojęcia jak to naprawić, pomijając stawianie systemu na nowo. Ma ktoś może jakiś pomysł?

Re: Problem z podglądem

19 kwietnia 2013, o 23:43

Najprościej (Windows 7, Vista) będzie otworzyć menu Start Windows i w polu "Wyszukaj..." wpisac tekst "Programy domyslne". Znajdzie narzędzie do przypisywania dokumentów do programów i tam już będzie prosto.

Re: Problem z podglądem

20 kwietnia 2013, o 16:53

Nie da rady w ten sposób. Szukałem rozwiązań w internecie, ale nigdzie nie znalazłem pomocy. Trzeba będzie pewnie przeinstalować system.
Odpowiedz